Zamknij

Veturilo 2019 - od kiedy i do kiedy można wypożyczać rower miejski? [CENNIK, STACJE]

Jolanta Waligóra
27.03.2019 13:20
Veturilo 2019 - od kiedy i do kiedy można wypożyczać rower? [CENNIK, STACJE]
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kiedy Veturilo 2019, cennik i nowe stacje to informacje, których co roku poszukuje wielu mieszkańców Warszawy i nie tylko, którzy już nie mogą doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu. Nic dziwnego, w końcu rower miejski pozwala na tanie i - co najważniejsze - szybkie poruszanie się po stolicy. Szczegółowe informacje o Veturilo 2019 zamieszczamy poniżej.

Veturilo 2019: Warszawa - kiedy start? Do kiedy można wypożyczać rower miejski? Jakie nowe stacje Veturilo w 2019? Za ile można wypożyczyć rower? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i sprawdzamy najważniejsze informacje o Veturilo - cennik, nowe stacje.

Kiedy start Veturilo 2019 i do kiedy można wypożyczać rower miejski?

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy zastanawiają się, kiedy start Veturilo 2019. Zimowa przerwa już się zakończyła, a rowery miejskie w stolicy można wypożyczać od piątku, 1 marca. 

Mevo - jak wypożyczyć rower miejski i do kiedy? [CENNIK, STACJE, INFORMACJE]

Warszawa startuje z sezonem rowerowym. Popularność tego środka transportu rośnie, co widać po liczbie użytkowników. Rozwijamy nie tylko system Veturilo. Budujemy i modernizujemy infrastrukturę, łącząc drogi rowerowe w spójną sieć. Mieszkańcy mogą też korzystać z parkingów rowerowych, samoobsługowych stacji naprawy, bezpłatnych wypożyczalni rowerów towarowych oraz trójkołowych dla seniorów.  – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

Elektryczne hulajnogi w Warszawie: cennik, gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę? 

Wielu zwolenników takiego transportu zastanawia się także, do kiedy Veturilo 2019 w Warszawie będzie funkcjonować. Prawdopodobnie, tak jak to było w ubiegłych latach, ostatni dzień działania Veturilo to 30 listopada. Jeśli tylko informacja ta zostanie potwierdzona, zamieścimy ją w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Veturilo 2019: CENNIK - ile zapłacimy i jak wypożyczyć rower miejski?

Cennik Veturilo 2019 jest już znany i przedstawia się tak samo, jak w ubiegłym roku. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że konto danego użytkownika jest aktywne jedynie w momencie posiadania na nim minimum 10 zł lub podpięcia do niego karty kredytowej. Wypożyczenie Veturilo do 20 minut nie kosztuje nic. Jeśli będziemy jeździć rowerem nie więcej niż 60 minut, zapłacimy złotówkę. Z kolei druga godzina to koszt 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda następna 7 zł. 

Jak wypożyczyć rower miejski w Warszawie Veturilo 2019? Korzystanie z Veturilo jest bardzo proste. Na początku należy zarejestrować się na stronie veturilo.waw.pl. Na tym etapie należy podać swoje dane osobowe, zaakceptować regulamin oraz wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Po rejestracji użytkownik otrzyma wiadomość SMS oraz e-mail wraz ze specjalnym kodem PIN. Od tego czasu można korzystać z warszawskich rowerów miejskich przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: veturilo.waw.pl.

Stacje Veturilo 2019 - gdzie nowe stacje Veturilo?

Wraz z rozpoczęciem się kolejnego sezonu, pojawiły się także nowe stacje Veturilo 2019. Jak czytamy na stronie Veturilo - osiem nowych stacji zostanie uruchomionych dzięki inicjatywie poszczególnych dzielnic – Bielan (Park Kępa Potocka, Marymoncka – Przy Agorze, Wólczyńska – Conrada, Arkuszowa), Ochoty (PKP Żwirki i Wigury, Rondo Zesłańców Syberyjskich), Targówka (Łabiszyńska – OSiR Targówek) i Ursynowa (al. KEN – Przy Bażantarni).

Do dyspozycji będzie ponad 5500 rowerów oraz ponad 380 stacji Veturilo 2019.

RadioZET.pl/JW