Zamknij

Veturilo Warszawa: stacje, cennik, do kiedy

Redakcja
02.03.2018 16:20
Veturilo w Warszawie pozwala na szybkie poruszanie się po stolicy.
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/EASTNEWS

Veturilo w Warszawie - stacje, cennik, do kiedy? To jedne z najczęściej zadawanych pytań przez internautów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o Warszawskim Rowerze Publicznym!

Veturilo to jeden z największych systemów rowerów miejskich w Europie. To przede wszystkim doskonałe uzupełnienie warszawskiej komunikacji miejskiej. Taki środek transportu pozwala na tanie i co najważniejsze szybkie poruszanie się po stolicy. Co ciekawe, ubiegłoroczny sezon był najlepszym okresem w ponad pięcioletniej historii Warszawskiego Roweru Publicznego.

Jak wypożyczyć rower w Veturilo? Korzystanie z Veturilo jest bardzo proste. Na początku należy zarejestrować się na stronie veturilo.waw.pl. Na tym etapie należy podać swoje dane osobowe, zaakceptować regulamin oraz wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Po rejestracji użytkownik otrzyma wiadomość SMS oraz e-mail wraz ze specjalnym kodem PIN. Od tego czasu można korzystać z warszawskich rowerów miejskich przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Veturilo Warszawa: stacje

Rowerzyści korzystający z Veturilo mają do dyspozycji aż 366 stacji zlokalizowanych na terenie całej Warszawy oraz 5 292 rowerów (w tym rowery elektryczne, zwykłe, dziecięce oraz tandemy). Poniżej przedstawiamy wybrane stacje Veurilo w Warszawie. 

- Metro Młociny,

- Ordynacka-Uniwersytet Muzyczny,

- Bielany-Ratusz,

- Metro Słodowiec,

- Gwiaździsta-Promyka,

- Plac Grunwaldzki,

- Pętla Nowe Bemowo,

- Rondo Żaba,

- Ratuszowa-ZOO,

- Plac Wileński.

Wszystkie stacje Veturilo można znaleźć na stronie internetowej veturilo.waw.pl/mapa-stacji/

Veturilo: cennik

Ile kosztuje Veturilo? Przede wszystkim należy pamiętać, że konto danego użytkownika jest aktywne jedynie w momencie posiadania na nim minimum 10 zł lub podpięcia do niego karty kredytowej. Poniżej przedstawiamy opłatę za Veturilo (cennik na rowery zwykłe, tandem, dziecięce).

- Wypożyczenie od 1 do 20 min. - 0 zł,

- wypożyczenie od 21 do do 60 minut - 1 zł,

- druga godzina - 3 zł,

- trzecia godzina - 5 zł,

- czwarta i każda następna godzina - 7 zł.

Veturilo: do kiedy?

Kiedy rusza Veturilo? Już 1 marca rozpoczął się siódmy sezon Veturilo. Odpowiedź na pytanie "do kiedy będzie można korzystać z Warszawskich Rowerów Publicznych" uzależniona jest przede wszystkim od pogody. Informacje na ten temat będzie można znaleźć w zakładce "aktualności" na stronie internetowej Veturilo.

Zagłosuj

Czy korzystasz/korzystałeś z Veturilo?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW