Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [WIEK, INSTAGRAM]

15.11.2019 15:43

Kim jest Wiktoria Gabor, ile ma lat, skąd pochodzi? Po wygranej w Szansie na Sukces wiele osób poszukuje informacji na temat młodej piosenkarki, która będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty i wyjaśniamy, kim jest Viki Gabor.

Wiktoria Gabor - kim jest Viki Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior? [WIEK, INSTAGRAM] fot. mat. prasowe

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior? Wiek, Instagram, skąd pochodzi, gdzie mieszka, jaka jest jej data urodzenia i inne informacje - sprawdzamy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o młodej piosenkarce.

Viki Gabor w Radiu ZET o Eurowizji Junior 2019: „To do mnie nie dociera”. Premiera piosenki „Superhero”

Kim jest Viki Gabor - WIEK: data urodzenia i rok urodzenia Wiktorii Gabor

Wiktoria Gabor to młoda kompozytorka i piosenkarka, która będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w Gliwicach. Viki Gabor ma 12 lat - urodziła się w 2007 roku.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor reprezentantką Polski z piosenką "Superhero"

Gdzie mieszka Wiktoria Gabor i skąd pochodzi Viki Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019?

Polscy widzowie mogą kojarzyć Viki Gabor z drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie nastolatka podbiła serca jurorów i widzów, zajmując wysokie 2. miejsce. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 ma romskie korzenie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech. Spędziła dzieciństwo w Polsce, a później zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka w Krakowie.

Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 - Viki Gabor [INSTAGRAM]

Wiktoria Gabor ma już na swoim koncie debiutancki singiel. Po ogromnym sukcesie w "The Voice Kids" zaprezentowała swoją pierwszą piosenkę "Time", która zrobiła duże wrażenie na wielu słuchaczach. Oficjalny teledysk obejrzano w serwisie YouTube już ponad 2 miliony razy.

Udział w Eurowizji Junior 2019 to kolejne wielkie osiągnięcie zdolnej 12-latki. Viki Gabor będzie szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie. 

Eurowizja Junior 2019 - BILETY: cena oraz kiedy i gdzie kupić bilety na konkurs w Gliwicach?

Autorami utworu "Superhero" Viki Gabor, który zaprezentuje ona na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, są Patryk Kumór i Lanberry. Stworzyli oni również utwór "Anyone I Want To Be" - to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo.

Eurowizja Junior 2019 - polska piosenka. O czym jest "Superhero" Viki Gabor? [TEKST]

Wiktoria Gabor, czyli Viki Gabor na Instagramie prowadzi swoje konto pod nazwą @vikigaborofficial, gdzie obserwuje ją już ponad 40 tysięcy osób. Młoda artystka w serwisie społecznościowym zamieszcza przede wszystkim informacje związane ze swoją działalnością muzyczną.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zostanie rozegrany 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice. Organizatorem będzie Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.

RadioZET.pl/KP

Oceń