Zamknij

W czyim domu nie mówi się o sznurze? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Karolina Piotrowska
30.04.2020 16:52
W czyim domu nie mówi się o sznurze? Odpowiedź na pytanie z Milionerów
fot. Bartosz KRUPA/East News

W czyim domu nie mówi się o sznurze? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała 500 złotych.

W czyim domu nie mówi się o sznurze? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 500 złotych.

Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? [MILIONERZY]

W czyim domu nie mówi się o sznurze? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""W czyim domu nie mówi się o sznurze?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. powroźnika 

B. powieszonego 

C. praczki 

D. linoskoczka

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe, jednak po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła, że na tym etapie gry nie będzie z nich korzystać. Ostatecznie zaznaczyła odpowiedź A.

Pierwszym dniem XXI wieku był... - odpowiedź z Milionerów i pytanie za 250 tysięcy

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

W czyim domu nie mówi się o sznurze?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - W czyim domu nie mówi się o sznurze? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""W czyim domu nie mówi się o sznurze?", to B. powieszonego. Uczestniczka zakończyła grę po tym pytaniu.

W domu powieszonego nie mówi się o sznurze - to powiedzenie oznacza, że nie porusza się tematów bolesnych i drażliwych dla kogoś w jego towarzystwie. 

Powroźnictwo to rzemiosło wykonywane przez powroźnika, polegające na produkcji lin i powrozów poprzez splatanie lub skręcanie kilku oddzielnych sznurów; najczęściej z pasów skóry lub włókien konopi, sizalu, manili, juty i innych.

W książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Proteiny to inna nazwa...? - pytanie i odpowiedź z Milionerów za 2 tys. złotych

RadioZET.pl/KP