Zamknij

W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale jako pielęgniarka? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
10.12.2019 09:39
W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale jako pielęgniarka? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. Player.pl

W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale? Tak brzmiało pytanie z programu "Milionerzy" za 75 000 zł, które usłyszał jeden z uczestników. Odcinek z jego udziałem będzie można oglądać we wtorek, 10 grudnia. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, w jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale.

W jakiej wojnie wzięła udział jako pielęgniarka prekursorka tego zawodu Florence Nightingale? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradził sobie uczestnik programu.

W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale? - Milionerzy

Pytanie za 75 000 zł z "Milionerów", w jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale jako pielęgniarka, przysporzyło graczowi niemałych kłopotów. Uczestnik programu do wyboru miał cztery warianty:

A - w wojnie stuletniej

B - w wojnie krymskiej

C - w II wojnie światowej

D - w wojnie w Wietnamie

Uczestnik od razu przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa, dlatego zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostało B, czyli w wojnie krymskiej i D, w wojnie w Wietnamie. Po chwili namysłu gracz ostatecznie zaznaczył odpowiedź D.

Ethan Chandler na co dzień jest? Odpowiedź i pytanie za 5 000 zł [MILIONERZY]

W jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale jako pielęgniarka?

Poprawną odpowiedzią na pytanie, w jakiej wojnie wzięła udział Florence Nightingale, jest odpowiedź B, czyli w wojnie krymskiej. Uczestnik programu "Milionerzy" wybrał zatem błędny wariant i odpadł z dalszej gry o milion.

Który z tych dźwięków gamy C-dur jest najniższy? Pytanie z "Milionerów"

Florence Nightingale to angielska pielęgniarka, statystyk, działaczka społeczna i publicystka. Była zwana "Damą z lampą". Jest uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa. W czasie wojny krymskiej na prośbę Sidneya Herberta zorganizowała od podstaw opiekę nad rannymi żołnierzami, zwalczając uprzedzenia i sprzeciwy lekarzy, urzędników i oficerów. Wielu żołnierzy brytyjskich rannych w czasie wojny zawdzięczało jej życie.

RadioZET.pl/JW