Zamknij

W książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy

Jolanta Waligóra
22.04.2020 14:01
W książce Saint-Exuperyego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy
fot. Bartosz KRUPA/East News

W książce Saint-Exupery'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym - takie pytanie za 10 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w środę, 22 kwietnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, w książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa...

W książce Saint-Exupery'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule.

W książce Saint-Exupery'ego rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa... - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", w książce Saint-Exupery'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym, okazała się kłopotliwa dla uczestnika programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiają się następująco:

A - kufrem

B - kaloszem

C - samochodem

D - kapeluszem

Gracz przyznał, że wydaje mu się, że chodzi to u popularną książkę francuskiego pisarza zatytułowaną "Mały Książę". Dodał także, że nie kojarzy obrazka z pytania. Ostatecznie uczestnik programu "Milionerzy" zdecydował się na skorzystanie z drugiego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 78% osób, opowiedziało się za wariantem D. 14% postawiło na C, 5% na B, a 3% na A. Gracz zawierzył publiczności i wybrał odpowiedź D.

Rysunek węża boa trawiącego słonia z książki Sant-Exupery'ego - Milionerzy

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, w książce Saint-Exupery'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym, jest odpowiedź D, czyli kapeluszem. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 10 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

"Mały Książę" to powiastka filozoficzna dla dzieci, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, wydana w 1943 w Nowym Jorku w wydawnictwie „Reynal & Hitchcock”; przetłumaczona na ponad 300 języków bądź dialektów, sprzedana w ponad 140 milionach egzemplarzy, należy do klasyki światowej literatury.

Która z tych postaci biblijnych pojawiła się na świecie najpóźniej? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW