Zamknij

W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
03.09.2019 15:38
W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza będzie można obejrzeć we wtorek, 3 września 2019. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, w którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona.

W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć prawidłową odpowiedź na pytanie z programu, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z odpowiedzią poradziła sobie uczestniczka teleturnieju.

W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona?

Pytanie za 2 000 zł z "Milionerów", w którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona, okazało się być nie lada wyzwaniem dla uczestniczki teleturnieju. Gracz do wyboru miał cztery następujące warianty odpowiedzi:

A - w XVII wieku

B - w XVIII wieku

C - w XIX wieku

D - w XX wieku

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu odrzuciła odpowiedzi D, czyli w XX wieku oraz A, czyli w XVII wieku. Gracz nadal jednak nie był pewien, który z wariantów jest prawidłowy, dlatego zdecydował się na skorzystanie z pierwszego z trzech dostępnych kół ratunkowych - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, pozostały A oraz C. Uczestniczka teleturnieju ostatecznie zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi C.

Milionerzy - w którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, w którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona, jest odpowiedź C, czyli w XIX wieku. Oznacza to, że uczestniczka programu "Milionerzy" zaznaczyła dobry wariant, wygrała 2 000 zł i pozostała w dalszej grze o milion.

Jaki deseń pokrywa ciała Gotye i Kimbry w "Somebody That I Used To Know"? [MILIONERZY]

Thomas Alva Edison to samouk, od 1927 członek Narodowej Akademii Nauk w Waszyngtonie. Wśród jego wynalazków można wymienić m.in.: udoskonalenie telefonu Bella przy użyciu cewki indukcyjnej i mikrofonu węglowego, fonograf (1877), opatentował żarówkę elektryczną (1879), w latach 1891–1900 pracował nad udoskonaleniem magnetycznej metody wzbogacania rud żelaza, w 1883 odkrył emisję termoelektronową, w 1904 zbudował akumulator zasadowy niklowo-żelazowy.

RadioZET.pl/JW