Zamknij

WOŚP 2019: wolontariat - jak zostać wolontariuszem, gdzie się zgłosić, do kiedy?

Redakcja
04.12.2018 10:12
WOŚP 2019: wolontariat - jak zostać wolontariuszem, gdzie się zgłosić, do kiedy?
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Wolontariuszem WOŚP 2019 może zostać każdy, kto chce pomagać. Zasady zgłoszenia są bardzo proste. W jaki sposób dołączyć do grona wolontariuszy WOŚP 2019, gdzie się zgłosić i do kiedy? Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

WOŚP 2019: wolontariusze - jak nim zostać? Gdzie się zgłosić? Do kiedy można się zarejestrować? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019.

» WOŚP 2019: koncerty - kto zagra w finale WOŚP 2019 w Warszawie? [PROGRAM] «

Wolontariat WOŚP 2019 - jak zostać wolontariuszem, gdzie się zgłosić?

Jak zostać wolontariuszem WOŚP 2019? To bardzo proste. Należy zgłosić się do sztabu, który następnie zarejestruje osobę zainteresowaną w specjalnej bazie. Listę sztabów WOŚP 2019 można znaleźć pod tym linkiem. Rekrutacja do niektórych sztabów odbywa się tylko w ich siedzibie (adres oraz dane kontaktowe znajdziemy pod wspomnianym linkiem), do innych z kolei można zgłosić się online.

W tym wypadku należy wejść na stronę: iwolontariusz.wosp.org.pl/login, a następnie samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Niepełnoletni wolontariusze WOŚP 2019 powinni poprosić opiekuna o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Co istotne - osoby, które wyślą internetowe zgłoszenie, będą musiały udać się do sztabu, by potwierdzić wpisane w formularzu dane. 

Jak informują organizatorzy, niektóre sztaby do rejestracji wolontariuszy WOŚP 2019 wykorzystują tokeny, czyli specjalne kody. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypominamy, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia. To właśnie w tym dniu wolontariusze WOŚP 2019 będą zbierać pieniądze do puszek.

» WOŚP 2019 - kiedy finał? Termin, cel, sztaby, zapisy [INFORMACJE] «

WOŚP 2019: WOLONTARIUSZE - do kiedy można się zgłosić?

Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zamieszczono informacji na temat tego, do kiedy wolontariusze WOŚP 2019 mogą się zgłosić. W niektórych sztabach nie ma jednak już wolnych miejsc, dlatego wszystkim, którzy chcą zostać wolontariuszami 27. finału, polecamy się pospieszyć!

» WOŚP 2019: bieg w Warszawie - zapisy, trasa, pakiet startowy [INFORMATOR] «

RadioZET.pl/JW