Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP 22.01]

22.01.2020 15:24

Ile zebrał WOŚP 2020? Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trwa nadal, a pomóc można na wiele sposobów, m.in. wysyłając SMS, robiąc przelew bankowy czy licytując na aukcjach na Allegro. Sprawdzamy aktualną kwotę WOŚP 2020.

WOŚP 2020 - ile zebrali i czy będzie rekord? [AKTUALNA KWOTA WOŚP] fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Ile zebrał WOŚP 2020? Kwotę, która została aktualnie zebrana, można znaleźć w tym artykule. Czy w tym roku ponownie uda się pobić rekord i ile ostatecznie uda się zgromadzić pieniędzy? Szczegółowe informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020 i aktualną kwotę zebraną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2020, będziemy aktualizować na bieżąco.

WOŚP 2020 - ile zebrano? [AKTUALNA KWOTA WOŚP 22.01.2020]

Informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu rokrocznie zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera tysiące mieszkańców Polski i nie tylko. Zbiórka pieniędzy na 28. finał WOŚP 2020 trwa nadal, a pomóc można na wiele sposobów, m.in. wysyłając SMS, robiąc przelew bankowy czy licytując na aukcjach na Allegro.

Ile zebrano podczas WOŚP 2020? Poniżej przedstawiamy aktualną kwotę WOŚP 2020 - stan na 22 stycznia. Artykuł i kwotę będziemy aktualizować na bieżąco.

DEKLAROWANA KWOTA - 115 362 894 zł

97 488 430 zł

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

Warto także dodać, że pięć dni przed 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak poprosił australijski oddział WOŚP, by zebrane pieniądze zostały w Australii – by zostały przesłane na rzecz działającej organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować – dodał Owsiak we wtorkowym oświadczeniu.

WOŚP - ile zebrali w poprzednich latach, a ile w poszczególnych latach? [KWOTY]

Ile zebrał WOŚP 2020 i czy będzie rekord? 

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy ostateczna kwota WOŚP 2020 i czy będzie rekord. Szczegółowe informacje na temat tego, ile zebrał WOŚP 2020, zostaną ujawnione 8 marca. To właśnie wtedy, po podliczeniu pieniędzy ze wszystkich zbiórek, dowiemy się, jaka jest ostateczna kwota oraz czy i w tym roku padnie rekord.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kwota Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą udało się uzyskać, wyniosła 175 938 717,56. Z kolei dwa lata temu było to 126 373 804,34 zł. 

WOŚP 2020 - światełko do nieba: o której godzinie i jak będzie wyglądać?

W 2019 po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej pieniędzy na WOŚP wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy. Zdecydowany wpływ na to miała głośna akcja na Facebooku "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza", którą zapoczątkowała Patrycja z Gdańska. Choć początkowo internautka chciała zebrać zaledwie 1 000 zł, to finalnie udało się zebrać dokładnie 15 990 195, 00 złotych. Pieniądze na konto spływały nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, m.in. z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.  

Przypomnijmy, że 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2020 roku odbył się w niedzielę, 12 stycznia. W wielu miastach w całej Polsce tego dnia odbywały się specjalne koncerty, a na godzinę 20:00 tradycyjnie zaplanowane zostało "Światełko do Nieba". W Warszawie podczas finału WOŚP, który odbył się na Placu Bankowym, wystąpili m.in. Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Sidney Polak, Ralph Kaminski czy zespół Tulia.

Zagłosuj

Uda się pobić kolejny rekord WOŚP?

RadioZET.pl/JW

Oceń