Zamknij

WOŚP 2021 - kiedy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [DATA, TERMIN]

29.01.2021 13:39
WOŚP 2021 - kiedy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [TERMIN, DATA]
fot. Jan Bielecki/East News

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 tradycyjnie odbędzie się na początku roku, a całość pokazywana będzie w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy finał WOŚP 2021, można znaleźć poniżej.

Finał WOŚP 2021 - DATA, TERMIN: kiedy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jak będzie wyglądać? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy finał WOŚP w 2021 roku.

WOŚP 2021 - kiedy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc? [DATA, TERMIN]

Informacje na temat tego, kiedy finał WOŚP 2021, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu w wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rokrocznie bierze udział tysiące osób. Mamy bardzo dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. 

Początkowo długo wyczekiwany finał WOŚP miał odbyć się tradycyjnie na początku roku, a dokładniej 10 stycznia. W połowie grudnia poinformowano jednak o nowym terminie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021. Wszystko oczywiście z powodu trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią wprowadzeniu licznych obostrzeń (od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa).

Finał zaplanowany został na niedzielę, 31 stycznia. Będzie to już 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię - stwierdził Owsiak. Na dzień dzisiejszy Fundacja WOŚP ma Finał zapięty niemal na ostatni guzik. 1362 sztaby - w absolutnej gotowości i z pełnym zrozumieniem - także przyjmą ten nowy termin. Bardzo wiele sztabowych puszek stacjonarnych już funkcjonuje, a także wszystkie wpłaty online działają już na dobre - podsumował szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Finał WOŚP 2021 - jak będzie wyglądać?

Finał WOŚP to jednodniowa, największa w Polsce, zbiórka publiczna. W tym dniu na ulicach miast można spotkać kilkaset tysięcy wolontariuszy. Zazwyczaj podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w większych miejscowościach organizowane są specjale koncerty. W 2021 roku koncerty będzie można obejrzeć online.

Ponadto rokrocznie o godzinie 20:00 odbywa się światełko do nieba. 

W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni - czytamy na stronie internetowej WOŚP.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. 

RadioZET.pl