Zamknij

Wakacje 2020 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]

09.06.2020 09:17
Wakacje 2020 - kiedy się zaczynają, do kiedy i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]
fot. PIXABAY

Kiedy wakacje 2020, do kiedy i ile trwają? Choć letnia przerwa od szkoły tradycyjnie rozpocznie się dopiero w czerwcu, to już teraz uczniowie szukają informacji na temat dokładnych terminów upragnionych i długo wyczekiwanych wakacji. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy się zaczynają wakacje w 2020 roku i ile trwają, można znaleźć poniżej.

Wakacje 2020 - kiedy się zaczynają? Do kiedy trwają? Ile czasu będą trwać? Kiedy uczniowie powrócą do szkół? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, od kiedy Wakacje 2020, do kiedy i ile trwają.

Wakacje 2020 - kiedy rozpoczyna się letnia przerwa od szkoły? [DATA]

Informacje na temat tego, od kiedy wakacje w 2020 roku, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim wszystkich uczniów, którzy już nie mogą doczekać się upragnionej przerwy od zajęć edukacyjnych w szkołach. Wakacje 2020 rozpoczną się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, które w tym roku ma wypaść w piątek, 26 czerwca. Oznacza to, że oficjalnie pierwszy dzień wakacji 2020 to sobota, 27 czerwca.

Czy wakacje 2020 będą skrócone przez koronawirusa? [WYJAŚNIENIE]

Wiele osób zastanawia się także, czy wakacje 2020 zostaną skrócone. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią zawieszeniu zajęć edukacyjnych w szkołach na okres dwóch tygodni. Jak na razie nie pojawiły się żadne oficjalne informacje, jakoby wakacje 2020 miały zostać skrócone. Artykuł wraz z najnowszymi szczegółami na ten temat, będziemy aktualizować na bieżąco.

Długie weekendy 2020 - kiedy jest wolne i jak zaplanować urlop? [KALENDARZ]

Do kiedy wakacje 2020 i ile trwają? [KALENDARZ SZKOLNY]

Wakacje 2020 tradycyjnie trwają do końca sierpnia. Oznacza to, że uczniowie powrócą do szkół we wtorek, 1 września. To właśnie na wtedy zaplanowane jest rozpoczęcie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2020 - kiedy koniec szkoły dla maturzystów i uczniów? [DATA]

W 2020 roku wakacje będą zatem trwały wyjątkowo krótko, bo 66 dni. Dla porównania rok temu przerwa letnia od szkoły trwała o osiem dni dłużej.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

Rok szkolny 2019/20 - ile dni i ile tygodni ma nadchodzący rok szkolny? 

RadioZET.pl/JW