Zamknij

Waldemar Andzel - z jakiej partii jest polityk? Pytanie za 40 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
26.08.2019 11:16
Waldemar Andzel - z jakiej partii jest polityk? Pytanie za 40 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Na straży moralności posłów PiS stoi Waldemar Andzel z - takie pytanie za 40 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Przysporzyło mu ono jednak niemały problem. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, z jakiej partii jest Waldemar Andzel.

Na straży moralności posłów PiS stoi Waldemar Andzel z? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak poradził sobie uczestnik teleturnieju, zamieszczamy w tym artykule.

Waldemar Andzel - z jakiej partii jest polityk?

Pytanie z "Milionerów", z jakiej partii jest Waldemar Andzel, przysporzyło graczowi teleturnieju niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - PiS

B - PO

C - Kukiz'15

D - PSL

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że nie lubi rozmawiać o polityce. W związku z tym zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A, czyli PiS i D, czyli PSL. Uczestnik, po chwili namysłu, zaznaczył Prawo i Sprawiedliwość.

W silniku spalinowym czterosuwowym wałek rozrządu obraca się... - Milionerzy

Na straży moralności posłów PiS stoi Waldemar Andzel z? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie dotyczące Waldemara Andzela i partii, do której należy, jest A, czyli PiS. Oznacza to, że uczestnik wybrał prawidłowy wariant, wygrał 40 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Waldemar Franciszek Andzel to polski polityk, politolog, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W wyborach w 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu sosnowieckim liczbą 4257 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 10 121 głosów. Jest wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu. W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych i po raz trzeci z rzędu uzyskał mandat poselski, otrzymując 10 328 głosów. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję na kolejną kadencję. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. W lipcu tego samego roku wybrano go przewodniczącym sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. 

RadioZET.pl/JW