Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Walentynki 2019 - kiedy obchodzimy Święto Zakochanych? [DATA, HISTORIA]

29.01.2019 15:22

Kiedy są Walentynki w 2019 roku? Data święta zakochanych jest niezmienna, a jednak co roku pojawiają się podobne pytania. Sprawdzamy, kiedy dokładnie wypadają Walentynki 2019 i jaka jest geneza tego święta.

Walentynki 2019 - kiedy obchodzimy Święto Zakochanych i kiedy wypada w 2019 roku? [DATA] fot. Shutterstock

Walentynki 2019 - kiedy są i kiedy wypadają w tym roku? Sprawdzamy szczegóły dotyczące święta zakochanych, czyli data Walentynek w 2019 roku, geneza święta i jego historia w Polsce.

» Planeta Singli 3 - kiedy premiera kolejnej części? [ZWIASTUN, DATA]

Walentynki 2019 - kiedy obchodzimy i kiedy wypada święto zakochanych? [DATA]

Kiedy są Walentynki 2019? Pytania o święto zakochanych pojawią się najczęściej wtedy, kiedy chcemy zaplanować ten dzień w wyjątkowy sposób. Walentynki co roku przypadają na 14 lutego, a w 2019 roku będzie to czwartek. Warto także wiedzieć, że nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

» Walentynki - ŻYCZENIA SMS, ładne wierszyki, kartki do wydrukowania 

Kiedy są walentynki 2019 w Polsce? Historia Święta Zakochanych

Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy. Data Walentynek 2019 w Polsce jest taka sama jak w innych krajach, w których obchodzone jest to święto.

» Walentynki: PREZENT dla niego i dla niej. Co najlepiej wybrać?

Ciekawostką jest fakt, że w Polsce organizowane są obchody Dnia Zakochanych, znane jako "Walentynki Chełmińskie". Za sprawą przechowywanej w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską.

» Walentynki 2019 - co robić w Warszawie, gdzie iść? [KINO, KONCERTY, TEATR] «

Zagłosuj

Czy obchodzisz Walentynki?

RadioZET.pl/KP

Oceń