Zamknij

Walentynki 2020 - jakie kwiaty kupić na Walentynki? [RODZAJE, KOLORY]

Karolina Piotrowska
14.02.2020 12:49
Walentynki 2020 - jakie kwiaty kupić na Walentynki? [RODZAJE, KOLORY]
fot. Shutterstock

Wśród najpopularniejszych prezentów na święto zakochanych są między innymi kwiaty. Jakie wybrać na Walentynki 2020 dla ukochanej lub koleżanki, przyjaciółki i innych bliskich? W poniższym tekście zebraliśmy informacje na ten temat oraz wyjaśnienie przesądów i znaczenia różnych kolorów kwiatów.

Walentynki 2020 - jakie kwiaty kupić na Walentynki? Rodzaje, kolory - co symbolizują, co oznaczają poszczególne kwiaty w różnych kolorach i jakie nadają się na święto zakochanych? Sprawdzamy, jakie kwiaty są najlepsze na Walentynki 2020 i które najlepiej wybrać.

Walentynki - ŻYCZENIA dla przyjaciółki i przyjaciela: śmieszne wierszyki na Walentynki 2020

Walentynki 2020 - jakie kwiaty kupić na Walentynki? [RODZAJE]

Jeśli chodzi o kwiaty na Walentynki 2020 i jaki rodzaj kupić dla swojej ukochanej lub przyjaciółki, koleżanki, znajomej i innych bliskich nam osób, najczęściej wybierane są róże. Jest to symbol miłości, namiętności, zmysłowości, ale również wiary, piękna, równowagi, pasji, mądrości. Róże odgrywają dużą rolę w różnych dziedzinach życia i działalności ludzkiej: w literaturze, sztuce, zdobnictwie, architekturze, heraldyce, symbolice i obrzędowości. Czerwona róża stała się symbolem romantycznej miłości.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się tak zwane wieczne kwiaty, w tym przede wszystkim wieczne róże. Są to żywe kwiaty, jednak zostały one poddane specjalnym procesom, dzięki czemu pozostają świeże przez 2 lata lub nawet dłużej. 

Oprócz tego w kwiaciarniach dostępnych jest wiele różnych rodzajów kwiatów, które również sprawdzą się na Walentynki 2020. Mogą to być m.in. lilie, hortensje, gerbery, magnolie, eustomy. Czasem w lutym można też już znaleźć frezje, narcyzy, goździki czy irysy.

Kwiaty na Dzień Kobiet - jaki bukiet na 8 marca? Kolor i znaczenie kwiatów

Kwiaty na Walentynki 2020 - jakie kupić i co oznaczają kolory kwiatów?

Jak już wspomnieliśmy, najczęstszym wyborem jeśli chodzi o kwiaty na Walentynki 2020 są róże - czerwone, herbaciane, białe lub różowe. Każdy z tych kolorów symbolizuje coś innego. Poniżej zamieszczamy listę kolorów wraz z ich znaczeniem. Może to być pomocne w sytuacji, jeśli nie wiemy, jakie kwiaty kupić na Walentynki lub inną okazję.

  • Czerwony - miłość, ogień, odwaga, płodność, seksualność, zaufanie, wiara, piękno, siła, witalność, pasja, mądrość
  • Pomarańczowy - ciepło, entuzjazm, energia, wytrzymałość, radość, bezpieczeństwo; dodaje otuchy i podnosi na duchu
  • Żółty - przyjaźń, szczęście, radość, nowy początek
  • Zielony - bogactwo, dobrobyt, zdrowie
  • Niebieski - pogoda ducha, pokój
  • Fioletowy - elegancja, wdzięk, dojrzała kobiecość, szlachetność
  • Purpurowy - duma, godność, tajemnica, sukces, osiągnięcia, władza królewska
  • Różowy - wdzięk, radość, piękno, młodość, wdzięczność, uznanie; mogą być wręczane jako gest miłości i romantyzmu lub na znak wdzięczności
  • Biały - czystość, niewinność, skromność, elegancja; wręczane jako symbol czystej miłości lub pierwszej miłości, a także w geście szacunku

Walentynki 2020 - ŻYCZENIA dla chłopaka i dziewczyny: wzruszające wierszyki na Walentynki 2020

Przy zastanawianiu się, jakie kwiaty na Walentynki 2020 wybrać, oprócz znaczenia i symboliki danego rodzaju i koloru, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę upodobania osoby, której zamierzamy je wręczyć. Być może ma ona swój ulubiony typ, który warto rozważyć przy wyborze kwiatów na Walentynki.

Walentynki - ciekawostki: co warto wiedzieć o święcie zakochanych 14.02?

Walentynki - MEMY i śmieszne obrazki na święto zakochanych 14.02 [GALERIA]

RadioZET.pl/KP