Zamknij

Walentynki 2020 - kiedy obchodzimy Święto Zakochanych 2020? [DATA, HISTORIA]

Karolina Piotrowska
14.02.2020 08:57
Walentynki 2020 - kiedy obchodzimy Święto Zakochanych i kiedy wypada w 2019 roku? [DATA]
fot. Shutterstock

Kiedy są Walentynki w 2020 roku? Data święta zakochanych jest niezmienna, a jednak co roku pojawiają się podobne pytania. Sprawdzamy, kiedy dokładnie wypadają Walentynki 2020 i jaka jest geneza tego święta.

Walentynki 2020 - kiedy są i kiedy wypadają w tym roku? Sprawdzamy szczegóły dotyczące święta zakochanych, czyli data Walentynek w 2020 roku, geneza święta i jego historia w Polsce.

365 dni: ZWIASTUN filmu - kiedy będzie w internecie i gdzie obejrzeć? [TRAILER]

Walentynki 2020 - kiedy obchodzimy i kiedy wypada święto zakochanych? [DATA]

Kiedy są Walentynki 2020? Pytania o święto zakochanych pojawią się najczęściej wtedy, kiedy chcemy zaplanować ten dzień w wyjątkowy sposób. Walentynki co roku przypadają na 14 lutego, a w 2020 roku będzie to piątek. Warto także wiedzieć, że nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

» Walentynki - ŻYCZENIA SMS, ładne wierszyki, kartki do wydrukowania 

Zobacz także

Kiedy są walentynki 2020 w Polsce? Historia Święta Zakochanych

Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy. Data Walentynek 2020 w Polsce jest taka sama jak w innych krajach, w których obchodzone jest to święto.

» Walentynki: PREZENT dla niego i dla niej. Co najlepiej wybrać?

Ciekawostką jest fakt, że w Polsce organizowane są obchody Dnia Zakochanych, znane jako "Walentynki Chełmińskie". Za sprawą przechowywanej w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską.

Walentynki - ŻYCZENIA dla chłopaka i dziewczyny: najpiękniejsze wierszyki na Walentynki 2020

Zagłosuj

Czy obchodzisz Walentynki?

Liczba głosów:

Zobacz także

RadioZET.pl/KP