Zamknij

Warszawa+ - co to jest i od kiedy tańsze przejazdy komunikacją miejską?

Redakcja
03.07.2018 11:46
Warszawa+: co to jest i od kiedy tańsze przejazdy komunikacją miejską?
fot. pixabay.com

Tańsze bilety w programie Warszawa+ - od kiedy i ile będzie kosztować Bilet Metropolitalny? Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z nowym programem dopłat dla mieszkańców podwarszawskich gmin. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Warszawa+ - od kiedy, ile będą kosztować nowe bilety ZTM? Sprawdzamy najważniejsze informacje dla mieszkańców podwarszawskich gmin o tzw. Bilecie Metropolitalnym: od kiedy zmiany wchodzą w życie i jaka będzie nowa cena biletów.

Bilet Metropolitalny - od kiedy zmiany i nowy program Warszawa+?

Od 1 września 2018 roku dla osób płacących podatki w gminach podwarszawskich obowiązywać będą tańsze bilety komunikacji w ramach programu Warszawa+. Bilet Metropolitalny będą mogli zakupić m.in. mieszkańcy Józefowa, Otwocka, Wiązowny, Starych Babic. Na mocy przyjętego porozumienia samorządy będą dopłacać do biletów 30-dniowych i 90-dniowych swoich mieszkańców. 

Nowe ceny biletów Warszawa+ - ile będą kosztować?

Od września ceny Biletów Metropolitalnych będą różnić się w zależności od wybranego rodzaju (30-dniowy lub 90-dniowy), a dodatkowo dostępne będą trzy rodzaje biletów: "Bilet Warszawa+1", "Bilet Warszawa+2" oraz "Bilet Warszawa+3", w zależności od opcji wybranej przez samorządy. 

Przykładowo, pasażer rozliczający się z podatków w gminie, która podpisze porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w ofercie Warszawa+3 - za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych - zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

Poniżej szczegółowa rozpiska nowych cen Biletów Metropolitalnych:

Warszawa+ - co to jest i od kiedy tańsze przejazdy komunikacją miejską?
fot. um.warszawa.pl

Dzięki porozumieniom zawieranym między Warszawą a podwarszawskimi gminami mieszkańcy aglomeracji mają dostęp do zintegrowanej sieci komunikacyjnej obejmującej: tramwaje, autobusy, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusowe linie dowozowe typu "L" a także - w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD - pociągi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

RadioZET.pl/um.warszawa.pl/KP