Zamknij

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - ŚPIEWNIK na koncert 1.08

Karolina Piotrowska
01.08.2019 09:56
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - śpiewnik na koncert 1.08
fot. Facebook / Muzeum Powstania Warszawskiego

Śpiewnik na koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" przyda się wszystkim, którzy w czwartek, 1 sierpnia 2019 roku wybierają się na koncert organizowany z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Sprawdzamy, jakie piosenki będzie można zaśpiewać wspólnie podczas wydarzenia na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Koncert z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego co roku przyciąga coraz więcej osób, które wspólnie chcą zaśpiewać powstańcze piosenki i w ten sposób uczcić pamięć o poległych. Sprawdzamy, jakie utwory mogą pojawić się w tegorocznym śpiewniku.

Godzina W - co to, kiedy, o której i co symbolizuje? [POWSTANIE WARSZAWSKIE]

Śpiewnik na koncert - 75. rocznica Powstania Warszawskiego

Koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia 2019 roku na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.30, a wspólne śpiewanie piosenek powstańczych odbędzie się z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a dodatkowo na miejscu rozdawane będą śpiewniki dla uczestników. Tekst piosenek powstańczych będzie także wyświetlany na ekranach.

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2019 - gdzie oglądać koncert? [TRANSMISJA]

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - śpiewnik i lista piosenek

Wiele osób chciałoby się jednak przygotować już wcześniej i poznać, jakie piosenki będzie można wspólnie zaśpiewać podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. W poprzednich latach śpiewnik był dołączany jako dodatek do gazet. Można tam było znaleźć między innymi utwory "Warszawianka 1831", "Szturmówka", "O chłopakach z AK (Pierwszego sierpnia)", "Hymn Szarych Szeregów", "Dorota", "Marsz Żoliborza", "Sanitariusza Małgorzatka", "Zośka", "Warszawo ma", "Hej, chłopcy, bagnet na broń", "Marsz Mokotowa", "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój" i wiele innych. 

1 sierpnia w Warszawie: program obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [2019]

Teksty piosenek i śpiewniki na koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" do wydrukowania z poprzednich lat wciąż można znaleźć w sieci. Są one dostępne do pobrania za darmo m.in. na stronie internetowej

"Ściągnij śpiewnik i śpiewaj (nie)zakazane piosenki powstania"

lub śpiewnik "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" z Gazety Wyborczej w formie PDF do pobrania.

RadioZET.pl/KP