Zamknij

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - ŚPIEWNIK na koncert 1.08.2020

31.07.2020 11:48
Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - śpiewnik na koncert 1.08
fot. mat. prasowe/UM Warszawa

Śpiewnik na koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" przyda się wszystkim, którzy w sobotę, 1 sierpnia 2020 roku wybierają się na koncert organizowany z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Sprawdzamy, jakie piosenki będzie można zaśpiewać wspólnie podczas wydarzenia w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy.

Koncert z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego co roku przyciąga coraz więcej osób, które wspólnie chcą zaśpiewać powstańcze piosenki i w ten sposób uczcić pamięć o poległych. Sprawdzamy, jakie utwory mogą pojawić się w tegorocznym śpiewniku.

Godzina W - co to, kiedy, o której i co symbolizuje? [POWSTANIE WARSZAWSKIE]

Śpiewnik na koncert - 76. rocznica Powstania Warszawskiego 2020

Koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia 2020 roku w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.30, a wspólne śpiewanie piosenek powstańczych odbędzie się z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak liczba widzów jest ograniczona, dlatego obowiązuje rejestracja poprzez stronę 1944.pl/rejestracja/. Na miejscu rozdawane będą śpiewniki dla uczestników. Tekst piosenek powstańczych będzie także wyświetlany na ekranach.

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2020 - gdzie oglądać koncert 1.08? [TRANSMISJA]

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - śpiewnik i lista piosenek 1.08.2020

Wiele osób chciałoby się jednak przygotować już wcześniej i poznać, jakie piosenki będzie można wspólnie zaśpiewać podczas obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. W poprzednich latach śpiewnik był dołączany jako dodatek do gazet. Można tam było znaleźć między innymi utwory "Warszawianka 1831", "Szturmówka", "O chłopakach z AK (Pierwszego sierpnia)", "Hymn Szarych Szeregów", "Dorota", "Marsz Żoliborza", "Sanitariusza Małgorzatka", "Zośka", "Warszawo ma", "Hej, chłopcy, bagnet na broń", "Marsz Mokotowa", "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój" i wiele innych. 

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego: PROGRAM [DATA, BIEG POWSTANIA]

Teksty piosenek i śpiewniki na koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" 2020 do wydrukowania z poprzednich lat wciąż można znaleźć w sieci. Są one dostępne do pobrania za darmo m.in. pod linkiem poniżej.

śpiewnik "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" z Gazety Wyborczej w formie PDF do pobrania.

RadioZET.pl