Zamknij

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 - program, dyscypliny, data, miejsce

Redakcja
17.09.2018 13:14
Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 - program, konkurencje, data, miejsce
fot. Agnieszka Sniezko/EASTNEWS

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 odbędzie się w ostatni weekend września. Uczestnicy wydarzenia będą mogli rywalizować w kilku konkurencjach, m.in. w lekkoatletyce, tenisie stołowym, łucznictwie, pływaniu czy szachach. Co jeszcze w programie sportowej imprezy? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 - kiedy sportowe wydarzenie? Gdzie się odbędzie? Jakie konkurencje czekają na uczestników? Sprawdzamy najważniejsze informacje - program, data, miejsce.

Gdzie i kiedy Warszawska Olimpiada Seniorów 2018? Data, miejsce

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 odbędzie się w sobotę, 29 września w godzinach od 11:00 do 15:00. Sportowa impreza będzie mieć miejsce w Ośrodku Polonia, przy ulicy Konwiktorskiej 6. 

Tegoroczna Olimpiada to już drugie wydarzenie tego rodzaju, realizowane przy wsparciu m.st. Warszawy i kierowane do osób w wieku 60+. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Wstęp wolny!

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 - program, dyscypliny

Program Warszawskiej Olimpiady Seniorów 2018 jest już znany. Uczestnicy sportowej imprezy będą mogli zmierzyć się w wybranych dyscyplinach m.in. pływanie na dystansach, bieganie na dystansach, pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z łuku, ergometry wioślarskie, tenis stołowy, brydż sportowy, szachy oraz w wybranych konkurencjach rekreacyjnych m.in. mini golf, strzały piłką na bramkę, piłkarzyki, narciarze, mini ping pong, slalomy, biegi, labirynty, zajęcia gimnastyczne i aerobowe, aqua aerobik, Nordic walking, yoga. 

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018 rozgrywana będzie w trzech kategoriach wiekowych:

  • od 60 do 69 lat,
  • od 70 do 79 lat,
  • powyżej 80 lat.
olimpia

Każdy uczestnik po wejściu na wydarzenie otrzyma specjalny pakiet startowy, w którym znajdzie się plecak, koszulka, kubek, chusta oraz woda. Więcej szczegółowych informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: glosseniora.pl.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW