Zamknij

Wianki - Warszawa 2019: kto wystąpi nad Wisłą, kiedy i gdzie? [PROGRAM]

Jolanta Waligóra
22.06.2019 12:05
Wianki w Warszawie 2019 - kto wystąpi nad Wisłą i kiedy? [PROGRAM]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Kto wystąpi na Wiankach 2019 w Warszawie i kiedy się odbędą? Informacji na ten temat rokrocznie na przełomie maja i czerwca szuka wielu mieszkańców stolicy i nie tylko, którzy już nie mogą doczekać się tegorocznej edycji wydarzenia. Program Wianków 2019 w Warszawie i inne szczegóły na temat imprezy nad Wisłą można znaleźć poniżej.

Wianki 2019 - Warszawa: PROGRAM. Kto wystąpi nad Wisłą? Kiedy odbędzie się tegoroczna edycja imprezy? Jacy artyści zagrają tym razem? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o Wiankach 2019 w Warszawie.

Lato 2019 - kiedy pierwszy dzień lata kalendarzowego i astronomicznego? [DATA]

Wianki - Warszawa 2019: kto wystąpi nad Wisłą? [PROGRAM]

Informacje na temat tego, kto wystąpi na Wiankach w Warszawie 2019, szczególnie interesują wszystkich miłośników corocznych czerwcowych imprez nad Wisłą. Mamy dobre wiadomości - artyści, którzy wystąpią podczas muzycznego wydarzenia, są już znani. Zagrają:

  • NERVO
  • Katarzyna Nosowska
  • Krzysztof Zalewski
  • Tulia
  • L.U.C.

Stołeczne Wianki nad Wisłą starają się łączyć tradycję i nowoczesność - nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia (które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc), przedstawiając je w formie współczesnych happeningów. W programie pikniku dominuje rekreacja i rozrywka. Nie brakuje nawiązań do staropolskiej sztuki ludowej i tradycji kulinarnej. Impreza daje także możliwość promocji młodym kapelom muzycznym, a niezwykle istotną częścią wieczoru jest WIANKOWA GALA GWIAZD - koncert najlepszych zespołów muzycznych w danym sezonie - czytamy na fanpage'u Wianków na Facebooku.

Wianki nad Wisłą 2019 - Kraków: kto wystąpi, kiedy i gdzie się odbędą? [PROGRAM]

Przypomnijmy, że w tamtym roku podczas wydarzenia wystąpili m.in. zespół Bajm, Daria Zawiałow, Ten Typ Mes czy Dżem.

Kiedy Wianki w Warszawie 2019? [DATA]

Oficjalne informacje na temat tego, kiedy Wianki 2019 w Warszawie, zostały niedawno ogłoszone. Długo wyczekiwana impreza obędzie się w sobotę 22 czerwca przy Multimedialnym Parku Fontann. Start zaplanowany jest na godzinę 14:00.

Bilety na Wianki nie obowiązują - wystarczy jedynie przyjść i dobrze się bawić.

Wianki 2019 - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM (ZA URZĘDEM MIASTA):

12.00 Bitwa na patelnie - kulinarne show w wykonaniu mistrzów kuchni. Pokaz zakończy poczęstunek dla kibiców bitwy – do wyboru kaszotto, paella i śródziemnomorskie penne.

14.00 Wspólne dekorowanie największego wianka w Warszawie.

18.30 Wodowanie kompozycji kwiatowej na Wiśle

19.30 Koncerty

Strefa wodna 

Wianki to święto żywiołów – dla miłośników wody i sportów wodnych przygotowana została specjalna strefa, a w niej: pokazy żeglarstwa i ratownictwa, prezentacje mistrzów żeglarstwa, regaty o Puchar Wianków (godz. 19.00) oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo odbędą się darmowe rejsy omegami (godz. 13.00-19.00) i tradycyjnymi łodziami wiślanymi. Nad Wisłą wystąpi również trio jazzowe: Tomasz Grzegorski (saksofon), Michał Jaros (kontrabas), Tomasz Sowiński (perkusja).

Wieczór z gwiazdami pod gwiazdami
O godz. 19.30 rozpocznie się koncert gwiazd polskiej – i nie tylko – sceny muzycznej. Wystąpią: Tulia, Krzysztof Zalewski, Nosowska, L.U.C. & REBEL BABEL z gośćmi oraz – australijski duet didżejski – Nervo.

Dojazd na Wianki i wyłączenia z ruchu

Na potrzeby wydarzenia od soboty, 22 czerwca, od godz. 17.30 do niedzieli, 23 czerwca do godz. 4.00 zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie Wisłostrady. Jadący od strony Mokotowa będą mogli dojechać do mostu Śląsko-Dąbrowskiego i skręcić w ul. Grodzką. Kierowcy jadący od strony Bielan będą mogli skręcić w ul. Z. Krasińskiego – dalej będą zorganizowane specjalne miejsca parkingowe na skrajnych dwóch pasach ruchu obydwu jezdni, a od ul. R. Sanguszki ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu (wytyczone zostaną tymczasowe zawrotki na wysokości ul. Wenedów oraz przed ul. R. Sanguszki). W sobotę, 22 czerwca, na ul. R. Sanguszki będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Wyjazd z ul. Wenedów na Wisłostradę będzie możliwy tylko w lewo – w kierunku Bielan, a z ul. Nowy Zjazd wyłącznie w prawo, czyli w kierunku Mokotowa. Połącznie z Wisłostradą nie będą miały natomiast ulice R. Sanguszki i Boleść.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie. Zalecany objazd: most gen. S. Grota-Roweckiego – Jagiellońska – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – most Siekierkowski.

Komunikacja miejska

W czasie wyłączenia z ruchu Wisłostrady autobusy linii 100 w kierunku placu Zamkowego pojadą ulicami Świętojerską – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. „Solidarności”. Autobusy linii 118 i 185, w kierunku stacji metra Politechnika i pętli Ursynów Zach., pojadą ulicami: A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Nowy Przejazd – al. „Solidarności” – Nowy Zjazd. W kierunkach przeciwnych z Wisłostrady pojadą ul. Grodzką w al. „Solidarności” i dalej ulicami gen. W. Andersa i A. Mickiewicza. Kursowanie autobusów linii 385 będzie zawieszone.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim tramwaje linii 4, 13, 20, 23 i 26 pojadą objazdem do mostu Gdańskiego. Natomiast autobusy linii: 160, 190, 527 oraz nocnych N11, N16, N21, N61, N66 i N71 będą kursowały mostem Świętokrzyskim.

W nocy z 22 na 23 czerwca, po zakończeniu imprezy, na ulice wyjadą dodatkowe tramwaje linii: 1 (z pętli Ratuszowa-ZOO na pętlę Banacha oraz z ul. Międzyparkowej na pętlę Annopol), 4 (z ul. Marszałkowskiej na pętlę Annopol), 23 (z ul. Targowej na pętlę Nowe Bemowo) i 26 (z ul. Marszałkowskiej na pętlę Gocławek oraz z ul. Targowej na pętlę Koło).

Patronem imprezy jest Radio ZET

RadioZET.pl/Urząd Miasta/JW