Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera serialu? [OBSADA, DATA PREMIERY]

17.04.2019 10:39

Kiedy premiera serialu "Wiedźmin"? Informacji na temat dokładnej daty pojawienia się produkcji na platformie Netflix poszukuje wielu fanów książek Andrzeja Sapkowskiego i nie tylko. Sprawdzamy, co już wiadomo o "Wiedźminie" na Netflix - obsada i data premiery serialu.

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera serialu? [OBSADA, DATA PREMIERY] fot. youtube.com/Gram.pl

"Wiedźmin" na Netflix - premiera, obsada. Kiedy premiera serialu? Kto znalazł się w obsadzie? Sprawdzamy, co już wiadomo o długo wyczekiwanej produkcji.

Kiedy premiera "Wiedźmina" na Netflix? DATA PREMIERY

Dla wszystkich fanów książek Andrzeja Sapkowskiego i nie tylko, którzy zastanawiają się, kiedy serial "Wiedźmin" na Netflix, nie mamy dobrych wiadomości. Dokładna data premiery "Wiedźmina" nie została jeszcze ustalona. Prace na planie rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Jak podała na Twitterze Lauren S. Hissrich - showrunnerka, scenarzystka i producentka serii, premiera "The Witcher" odbędzie się w 2019 roku. Teraz pojawiła się kolejne informacja - premiera serialu"Wiedźmina" zapowiedziana jest na czwarty kwartał 2019 roku.

"The Witcher" na Netflix będzie składać się z kilku sezonów. Pierwszy będzie liczyć osiem odcinków. Producentem wykonawczym oraz reżyserem połowy odcinków został Alik Sakharow (z "Gry o Tron" czy "House of Cards"). Po dwa epizody wyreżyserują Alex Garcia Lopez ("Utopia", "Fear The Walking Dead") oraz Charlotte Brandstrom ("Zaginiona", "Colony"). Serial powstanie na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego.

"Wiedźmin" Netflix - obsada. Kto zagra w serialu?

Cała obsada serialu "Wiedźmin" nie jest jeszcze znana, ale platforma Netflix podzieliła się już pierwszymi wiadomościami. We wtorek, 4 września pojawiła się długo wyczekiwana informacja na temat tego, kto zagra Wiedźmina. W główną rolę Geralta z Rivii wcieli się brytyjski aktor Henry Cavill. Więcej na jego temat można znaleźć w linku poniżej.

» Henry Cavill - kim jest serialowy Wiedźmin? [żona, wzrost, Instagram] «

Ponadto kluczowe role w serialu "Wiedźmin" zagrają: Freya Allan (jako Ciri), Anya Chalotra (Yennefer), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Jodhi May (Calanthe), Adam Levy (Myszowór), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Millie Brady (Renfri).

Przypominamy, że "Saga o wiedźminie" to cykl książkowy, na który składa się osiem tomów. Powieści i opowiadania skupione są na postaci wiedźminów, czyli wojowników, którzy otrzymują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Książki Sapkowskiego były wielokrotnie nagradzane - trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times. Na ich podstawie powstała także popularna seria gier wideo.

» Daredevil, sezon 3 - kiedy nowe odcinki serialu? [PREMIERA, ZWIASTUN] «

RadioZET.pl/JW

Oceń