Zamknij

Wielkanoc 2018: otwarte sklepy - gdzie zrobimy zakupy 01.04.?

Redakcja
30.03.2018 13:53
Wielkanoc 2018: otwarte sklepy - gdzie zrobimy zakupy 01.04.?
fot. PIXABAY

Jakie sklepy będą otwarte w Niedzielę Wielkanocną, 1 kwietnia? W związku ze zbliżającymi się świętami coraz więcej osób zastanawia się, jakie sklepy będą czynne w Wielką Niedzielę. Sprawdzamy, czy w Wielkanoc 2018 uda nam się zrobić ostanie, świąteczne zakupy.

Sklepy otwarte 01.04. - jakie obiekty handlowe będą czynne w Wielkanoc 2018? To pytanie, na które szuka odpowiedzi wielu Polaków. Co roku zdarzają się sytuacje, w których pomimo tego, że domownicy byli pewni, że dopięli wszystko na ostatni guzik, to okazuje się, że na świątecznym stole brakuje niezbędnych produktów. Gdzie wtedy udać się na zakupy?

» Wielka Sobota 2018: sklepy - godziny otwarcia sklepów 31.03. «

Sklepy otwarte w Wielkanoc 2018: gdzie zrobimy zakupy?

Wielkanoc 2018 już niebawem. W tym roku Święto to wypada w niedzielę, 1 kwietnia. Dla wszystkich osób, które zastanawiają się, gdzie można zrobić zakupy 01.04., mamy złą wiadomość. Sklepy czynne w Wielkanoc to rzadkość. Dlaczego? Przede wszystkim Wielka Niedziela to dzień wolny od handlu. Dodatkowo przypominamy, że od marca weszła w życie ustawa o zakazie handlu w niedzielę - 1 kwietnia zakaz ten także będzie obowiązywał.

Co warte podkreślenia, takie sklepy, jak przykładowo Żabka, 1 kwietnia mogą być otwarte. W takim wypadku jednak za ladą musiałby stanąć sam właściciel, co w Święta nie zdarza się zbyt często. W Wielkanoc 2018 otwarte będą prawdopodobnie stacje benzynowe, które czynne są niezależnie od świąt i zakazów. Ponadto 01.04. otwarta będzie także część restauracji, które zazwyczaj z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowują specjalne menu.

» Życzenia wielkanocne 2018: śmieszne, SMS i poważne życzenia na Wielkanoc

Sklepy otwarte w okresie wielkanocnym: do której będą czynne?

W związku z zamknięciem w Wielkanoc 1 kwietnia większości sklepów, warto pomyśleć o zrobieniu niezbędnych zakupów odpowiednio wcześniej. Do której będą czynne sklepy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę? W Wielki Piątek godziny otwarcia sklepów nie ulegną zmianie. Co więcej, niektóre supermarkety będą otwarte nawet dłużej niż zwykle.

Z kolei w Wielką Sobotę sklepy będą otwarte, jednak ich godziny otwarcia zostaną zmienione. Przykładowo Tesco na swojej stronie internetowej tesco.pl/hello udostępniło informację, że 31 marca supermarkety będą czynne jedynie do godziny 13:00. Dlatego, jeśli chcemy zrobić zakupy w Wielką Sobotę 2018, to lepiej wybrać się na nie rano.

» Wielki Piątek 2018 - sklepy: godziny otwarcia sklepów 30.03. «

RadioZET.pl/JW