Zamknij

Wielkanoc 2019 - SKLEPY otwarte: gdzie zrobimy zakupy w Wielką Niedzielę 21.04?

Jolanta Waligóra
19.04.2019 12:18
Wielkanoc 2019 - SKLEPY otwarte: gdzie zrobimy zakupy w Wielką Niedzielę 21.04?
fot. PIXABAY

Sklepy otwarte w Wielkanoc 2019 i godziny otwarcia poszczególnych marketów to informacje, których w okresie świątecznym poszukuje wiele osób. Gdzie w Wielką Niedzielę będzie można udać się na zakupy? Sprawdzamy, jak będzie wyglądać handel 21 kwietnia i przedstawiamy sklepy otwarte w Wielkanoc 2019.

Wielkanoc 2019 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 21.04. Czy galerie handlowe i supermarkety czynne będą w Wielką Niedzielę? Gdzie w ten dzień będzie można udać się na zakupy? Odpowiadamy na zadawane pytania, sprawdzamy, jak wygląda handel 21 kwietnia i przedstawiamy sklepy otwarte w Wielkanoc 2019.

Stół wielkanocny - co powinno się znaleźć na świątecznym stole? [POTRAWY]

Sklepy w Wielkanoc 2019 - otwarte czy zamknięte? [21.04]

Czy sklepy w Wielkanoc 2019 będą otwarte, czy zamknięte? Dla wszystkich osób, które w Wielką Niedzielę planowały zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, nie mamy dobrych wiadomości. Zdecydowana większość sklepów w Wielkanoc 2019 będzie zamknięta. Dlaczego?

Przede wszystkim Wielka Niedziela to ważne święto, dlatego jest to dzień wolny od handlu. Dodatkowo w marcu ubiegłego roku weszła w życie ustawa o zakazie handlu w niedzielę - sklepy otwarte były dwa razy w miesiącu. W 2019 z kolei pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń - niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu, z nielicznymi wyjątkami. 21 kwietnia 2019 jest niedziela niehandlowa.

Niedziele handlowe KWIECIEŃ 2019 - KALENDARZ niedziel niehandlowych [WYKAZ]

Wielkanoc 2019 - SKLEPY otwarte 21.04. Gdzie zrobimy zakupy?

Jak już wspominaliśmy powyżej, sklepy w Wielkanoc 2019 będą zamknięte. 21 kwietnia nieczynne będą galerie handlowe, jak i większe supermarkety. W tym dniu możemy zapomnieć o zakupach w takich sklepach jak Biedronka, Tesco, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland.  

Życzenia wielkanocne - najpiękniejsze wierszyki i ładne ŻYCZENIA na Wielkanoc

Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W Wielką Niedzielę otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety czy Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Dodatkowo 21 kwietnia otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie. Co istotne, godziny otwarcia sklepów w Wielkanoc 2019 mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej. 

Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne?

RadioZET.pl/JW