Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne?

12.02.2019 12:50
xxx zet

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2019 i kiedy jest wolne? Choć Wielkanoc 2019 wypada dopiero w drugiej połowie kwietnia, to już teraz wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy, szuka informacji na temat dni wolnych w święta wielkanocne. Przedstawiamy dokładne daty i sprawdzamy informacje o dniach wolnych z okazji świąt.

Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne? fot. PIXABAY

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2019 i kiedy jest wolne? Ile dni wolnych wypada z okazji świąt wielkanocnych? Odpowiadamy na pojawiające się pytania, sprawdzamy dokładne daty i przedstawiamy najważniejsze informacje o zbliżających się świętach.

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop? «

Kiedy wypada Wielkanoc 2019 i święta związane z Wielkanocą?

Data świąt wielkanocnych nie jest stała i przypada w różnych terminach, dlatego co roku pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy Wielkanoc. W 2019 roku święto to wypada dokładnie 21 kwietnia. Naturalnie będzie to niedziela. Wielkanoc 2019 tradycyjnie poprzedzą inne święta, tj. Wielki Czwartek, który przypada 18 kwietnia, Wielki Piątek (19 kwietnia) oraz Wielka Sobota (20 kwietnia). Z kolei dzień po Wielkiej Niedzieli, czyli 22 kwietnia, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus. 

Szczegółowy kalendarz świąt wielkanocnych 2019 zamieszczamy poniżej.

wielak fot. kalbi.pl

(źródło: kalbi.pl)

Wielkanoc 2019 - kiedy wolne w święta wielkanocne?

Informacji na temat tego, kiedy wolne w święta wielkanocne 2019 szuka wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy. Tradycyjnie Wielkanoc 2019 i Poniedziałek Wielkanocny 2019 są wolne od pracy.

W sieci pojawia się także wiele zapytań na temat tego, czy jest wolne w Wielki Piątek 2019. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który został złożony w grudniu 2018 roku przez posłów PSL i UED. Według niego zarówno Wielki Piątek, jak i Wigilia miałyby być dniami wolnymi od pracy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiało jednak wszelkie wątpliwości. Stanisław Szwed stwierdził, że pomysł nie jest możliwy do zrealizowania. Dodatkowo zaprezentował kilka argumentów przemawiających przeciw wolnemu Wielkiemu Piątkowi. 

» Kolejny dzień wolny od pracy w roku? Jest decyzja «

Jeśli jednak weźmiemy tuż po Poniedziałku Wielkanocnym 2019, czyli we wtorek 23 kwietnia, 6 dni urlopu - będziemy mieć łącznie 16 dni wypoczynku, a do pracy wrócimy dopiero 6 maja.

» Wielkanoc 2019 to raj dla urlopowiczów. Można mieć wolne nawet 16 dni «

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi