Zamknij

Wielkanoc 2020 - DATA: kiedy są święta wielkanocne i kiedy jest wolne? [KALENDARZ]

Karolina Piotrowska
10.04.2020 12:16
Wielkanoc 2020 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne?
fot. PIXABAY

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2020 i kiedy jest wolne? Choć Wielkanoc wypada dopiero w pierwszej połowie kwietnia, to już teraz wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy, szuka informacji na temat dni wolnych w święta wielkanocne. Przedstawiamy dokładne daty i sprawdzamy, kiedy Wielkanoc 2020 oraz kiedy jest wolne.

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2020 i kiedy jest wolne? Ile dni wolnych wypada z okazji świąt wielkanocnych? Odpowiadamy na pojawiające się pytania, przedstawiamy najważniejsze informacje o zbliżających się świętach oraz sprawdzamy, kiedy jest Wielkanoc 2020 i kiedy jest wolne od pracy.

Kiedy wypada Wielkanoc 2020 i święta związane z Wielkanocą?

Data świąt wielkanocnych nie jest stała i przypada w różnych terminach, dlatego co roku pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy Wielkanoc. W 2020 roku święto to wypada dokładnie 12 kwietnia. Naturalnie będzie to niedziela.

Wielkanoc tradycyjnie poprzedzą inne święta, tj. Wielki Czwartek, który przypada 9 kwietnia, Wielki Piątek (10 kwietnia) oraz Wielka Sobota (11 kwietnia). Z kolei dzień po Wielkiej Niedzieli, czyli 13 kwietnia, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus. 

Czy Wielkanoc 2020 będzie przełożona przez koronawirusa i odbędzie się w innym terminie?

Zagłosuj

Wyjeżdżasz na święta wielkanocne?

Liczba głosów:

Wielkanoc 2020 - kiedy wolne w święta wielkanocne? [KALENDARZ]

Informacje na temat tego, kiedy wolne w święta wielkanocne 2020, niewątpliwie wzbudzają duże zainteresowanie. Szczegółów na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy.

Wielkanoc 2020 - wolne od szkoły: kiedy wielkanocna przerwa świąteczna w szkołach 2020?

Tradycyjnie Wielkanoc 2020 i Poniedziałek Wielkanocny 2020 są wolne od pracy.

W sieci pojawia się także wiele zapytań na temat tego, czy jest wolne w Wielki Piątek 2020. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który został złożony w grudniu 2018 roku przez posłów PSL i UED. Według niego zarówno Wielki Piątek, jak i Wigilia miałyby być dniami wolnymi od pracy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiało jednak wszelkie wątpliwości. Stanisław Szwed stwierdził, że pomysł nie jest możliwy do zrealizowania. Dodatkowo zaprezentował kilka argumentów przemawiających przeciw wolnemu Wielkiemu Piątkowi. 

Jak poświęcić pokarmy z koszyczka wielkanocnego w domu samemu? [WIELKANOC 2020]

wielkanoc

Wielki Post 2020 - od kiedy i do kiedy trwa oraz dlaczego go obchodzimy? [TERMINY, DATA]

RadioZET.pl/JW