Zamknij

Wielki Czwartek 2020 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020

Jolanta Waligóra
08.04.2020 09:44
Wielki Czwartek 2020 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020
fot. PIXABAY

Godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2020 to temat, na który informacji poszukuje coraz więcej osób, a w szczególności wszyscy ci, którzy wybierają się na zakupy spożywcze w Wielkim Tygodniu. Czy sklepy 9 kwietnia będą otwarte, czy zamknięte? Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 9.04.2020 i o tym, jak wygląda handel w tym terminie, można znaleźć poniżej.

Sklepy w Wielki Czwartek 2020 - otwarte czy zamknięte 9 kwietnia? Jakie sklepy 9.04 będą czynne? Czy w tym terminie otwarte będą supermarkety, m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan czy Tesco? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2020.

Sklepy w Wielki Czwartek 2020 - otwarte czy zamknięte sklepy 9 kwietnia 2020?

Tradycyjnie na przełomie marca i kwietnia wiele osób zaczyna poszukiwać w sieci informacji na temat tego, czy sklepy w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 są otwarte. Wątpliwości w tej sprawie wynikają przede wszystkim z faktu, że w tym terminie przypada święto kościelne, jakim jest właśnie Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Paschalne i jednocześnie kończy okres Wielkiego Postu.

Dla wszystkich osób, które 9 kwietnia chciały zrobić większe zakupy spożywcze, mamy dobre wiadomości - sklepy w Wielki Czwartek 2020 są otwarte.

Wielki Czwartek, mimo że to jest święto kościelne, to nie jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że tego dnia czynne będą m.in. supermarkety, urzędy, punkty usługowo-handlowe itd.

Wielki Czwartek - POST: czy trzeba pościć i co można jeść w Wielki Czwartek?

Wielki Czwartek 2020 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 9 kwietnia 2020

Jak już wspominaliśmy powyżej, 9 kwietnia 2020 zarówno supermarkety takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan czy Kaufland, jak i mniejsze sklepiki osiedlowe będą czynne. W związku z tym wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat godzin otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2020. Wątpliwości w tej sprawie wynikają m.in. z faktu panującej pandemii koronawirusa w Polsce, a wraz z nią zmianie godzin otwarcia niektórych sklepów.

Otóż zdecydowana większość  sklepów Biedronka w Wielki Czwartek 2020 otwarta będzie przez całą dobę. Sklepy te czynne będą 24h na dobę w dniach 7-10 kwietnia. Poza wspomnianymi przed chwilą terminami, Biedronka czynna będzie od poniedziałku do niedzieli (chyba że będzie to niedziela niehandlowa) od godziny 06:00 do godziny 24:00. 

Wydłużenie godzin otwarcia daje szansę na zrobienie niezbędnych zakupów, gdyż mniejsza liczba osób mogących przebywać w sklepie to trudniejszy zakup niezbędnych artykułów spożywczych i higienicznych w Biedronkowych cenach - czytamy na oficjalnej stronie internetowej sklepów Biedronka.

Z kolei Kaufland na swojej stronie poinformował, że od 3 kwietnia 2020 sklepy z tej sieci będą otwarte w godzinach 6:00-24:00. W wybranych miastach markety pozostaną otwarte przez całą dobę. Oznacza to, że w Wielki Czwartek 2020 w sklepach Kaufland przeważnie będzie można zrobić zakupy od 6:00 do 24:00. 

Kaufland ONLINE - gdzie i jak zrobić zakupy online z dostawą oraz ile kosztują? [MANGO]

Podobnie sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o godziny otwarcia Lidla w Wielki Czwartek 2020. Od 2 kwietnia sklepy te w całej Polsce będą otwarte od godziny 6:00 do 24:00 lub całodobowo. Szczegółową listę można znaleźć pod tym LINKIEM.

Przed czwartkowymi zakupami warto jednak sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu. Nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu wprowadzone zostały nowe zaostrzenia. W godzinach 10:00 - 12:00 zakupy w sklepach mogą zrobić jedynie seniorzy, czyli osoby powyżej 65. roku życia. Jest to tzw. godzina dla seniora. Ponadto w sklepach i punktach usługowych przebywać mogą maksymalnie 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Wprowadzono także obowiązek zakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu.

RadioZET.pl/JW