Zamknij

Wielki Czwartek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 1 kwietnia 2021

31.03.2021 15:00
Wielki Czwartek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 1 kwietnia 2021
fot. SHUTTERSTOCK

Godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2021 to temat, na który informacji poszukuje coraz więcej osób, a w szczególności wszyscy ci, którzy wybierają się na zakupy spożywcze w Wielkim Tygodniu. Czy sklepy 1 kwietnia będą otwarte, czy zamknięte? Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda handel w Wielki Czwartek 1.04.2021, zamieszczamy poniżej.

Sklepy w Wielki Czwartek 2021 - otwarte czy zamknięte 1 kwietnia? Jakie sklepy w tym terminie będą czynne? Czy otwarte będą supermarkety, m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan i Tesco? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy godziny otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2021.

Wielki Czwartek - POST: czy trzeba pościć i co można jeść w Wielki Czwartek 2021?

Sklepy w Wielki Czwartek 2021 - otwarte czy zamknięte sklepy 1 kwietnia?

Tradycyjnie na przełomie marca i kwietnia wiele osób zaczyna poszukiwać w sieci informacji na temat tego, czy sklepy w Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 są otwarte. Wątpliwości w tej sprawie wynikają przede wszystkim z faktu, że w tym terminie przypada święto kościelne, jakim jest właśnie Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Paschalne i jednocześnie kończy okres Wielkiego Postu.

Dla wszystkich osób, które 1 kwietnia chciały zrobić większe zakupy spożywcze, mamy dobre wiadomości - sklepy w Wielki Czwartek 2021 są otwarte.

Wielki Czwartek, mimo że to jest święto kościelne, to nie jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że tego dnia czynne będą m.in. supermarkety, urzędy, punkty usługowo-handlowe itd.

Wielki Czwartek 2021 - czy jest to dzień wolny od pracy i szkoły oraz co to za święto?

Wielki Czwartek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 1 kwietnia 2021

Jak już wspominaliśmy powyżej, 1 kwietnia 2021 zarówno supermarkety takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan czy Kaufland, jak i mniejsze sklepiki osiedlowe będą czynne. W związku z tym wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat godzin otwarcia sklepów w Wielki Czwartek 2021. Wątpliwości w tej sprawie wynikają m.in. z faktu panującej pandemii koronawirusa w Polsce.

Zdecydowana większość sklepów 1 kwietnia czynna będzie w regularnych godzinach. Przykładowo wiele sklepów sieci Biedronka czynnych będzie w godzinach 06:00-23:00. Z kolei sklepy sieci Lidl otwarte będą przeważnie od 6:00 do 22:00.

Przed czwartkowymi zakupami warto sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu. Nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

Msza w Wielki Czwartek - ile trwa i czy jest obowiązkowa? [PRZEBIEG MSZY]

RadioZET.pl