Zamknij

Wielki Piątek 2019 - wolny od pracy i od szkoły czy jednak nie?

Karolina Piotrowska
16.04.2019 10:03
Wielki Piątek 2019 - wolny od pracy i od szkoły czy jednak nie?
fot. pixabay

Wolne w Wielki Piątek 2019 - czy obowiązuje wszystkich? Wątpliwości pojawiają się zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych. Wiele osób zastanawia się, czy w Wielki Piątek sklepy są czynne, czy uczniowie mają jeszcze zajęcia oraz czy Wielki Piątek jest wolny od pracy. Udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez internautów.

Wielki Piątek 2019 - wolny od pracy i od szkoły czy nie? Wątpliwości pojawiają się wśród uczniów wszystkich szkół, a także wśród dorosłych. Wiele osób zastanawia się, czy w Wielki Piątek jest dzień wolny od pracy oraz czy uczniowie mają już wtedy przerwę wielkanocną. W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

» Wielki Piątek 2019 - kiedy jest i czy jest to dzień wolny od pracy? [DATA]

Wielki Piątek 2019 - wolny od pracy czy nie?

Choć w poprzednim pojawił się pomysł, aby ustanowić Wielki Piątek dniem wolnym od pracy, niestety nie udało się go zrealizować. Interpelację w sprawie ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy złożył do MRPiPS poseł PO Marian Zembala, były minister zdrowia. Choć jest to bardzo ważny dzień w kościele katolickim, Wielki Piątek nie jest dniem wolnym od pracy.

» Wielkanoc 2019: WOLNE od szkoły - kiedy wielkanocna przerwa świąteczna?

Czy uczniowie idą w Wielki Piątek 2019 do szkoły?

Wielki Piątek 2019 wolne mają jednak uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich, a często także studenci. Przerwa wielkanocna w większości szkół rozpocznie się już w środę, 17 kwietnia lub w czwartek, 18 kwietnia. Młodzież zwolniona jest z zajęć szkolnych do wtorku, 23 kwietnia (łącznie 6 lub 7 dni). Uczniowie do szkoły wracają dopiero w środę, 24 kwietnia.

Zagłosuj

Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy?

Liczba głosów:

» Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne?

W internecie pojawia się także wiele pytań o to, czy w Wielki Piątek 2019 sklepy są otwarte czy zamknięte. Wątpliwości spowodowane są prawdopodobnie wejściem w życie nowej ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Ci, którzy planują zrobić zakupy w Wielki Piątek 19 kwietnia nie muszą się martwić - tego dnia wszystkie sklepy są czynne w normalnych godzinach.

» Msza w Wielki Piątek - czy jest obowiązkowa i ile trwa liturgia? [PRZEBIEG]

Od 1 marca 2018 zaczął obowiązywać zakaz handlu w niedzielęW kwietniu 2019 w dwie niedziele będzie można zrobić zakupy - sklepy będą czynne 14 i 28 kwietnia. W pozostałe niedziele czynne będą tylko wybrane punkty gastronomiczne, kwiaciarnie i niektóre sklepy. O szczegółach można przeczytać w poniższym artykule:

Zobacz także

Wielki Piątek 2019 - SKLEPY: otwarte czy zamknięte 19.04? [GODZINY OTWARCIA]

RadioZET.pl/KP