Zamknij

Wielki Piątek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 2 kwietnia 2021

02.04.2021 12:23
Wielki Piątek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 2 kwietnia 2021
fot. SHUTTERSTOCK

Czy sklepy w Wielki Piątek 2021 są otwarte? Choć to święto kościelne nie jest dniem ustawowo wolnym to i tak rokrocznie wiele osób zastanawia się, czy w tym terminie sklepy będą otwarte w regularnych godzinach, czy obowiązywać będzie zakaz handlu. Sprawdzamy, jakie sklepy są czynne 2 kwietnia oraz przedstawiamy godziny otwarcia sklepów w Wielki Piątek 2021.

Czy sklepy w Wielki Piątek 2021 są otwarte, czy zamknięte? Jakie sklepy 2 kwietnia będą czynne? Czy w tym terminie otwarte będą takie supermarkety jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Tesco itd.? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy godziny otwarcia sklepów w Wielki Piątek 2.04.20201.

Sklepy w Wielki Piątek 2021 - otwarte czy zamknięte 2 kwietnia?

Wiele osób tradycyjnie nawet na kilka dni przed świętami wielkanocnymi poszukuje w sieci informacji na temat tego, czy sklepy w Wielki Piątek 2021 są otwarte, czy zamknięte. Choć to święto kościelne nie jest dniem ustawowo wolnym to i tak rokrocznie wiele osób zastanawia się, czy w tym terminie sklepy będą otwarte w regularnych godzinach, czy obowiązywać będzie zakaz handlu.

Wielki Piątek 2021 - ile posiłków i co można jeść, a czego nie? [POST ŚCISŁY]

Dla wszystkich, którzy chcieli zrobić większe zakupy mamy bardzo dobre wiadomości - sklepy w Wielki Piątek 2 kwietnia 2021 będą otwarte. Oznacza to, że czynne będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland czy Tesco, jak i mniejsze sklepiki osiedlowe oraz Żabki.

Przypomnijmy, że Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego i upamiętnia śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Z tej okazji wieczorem w kościołach odprawiana jest nie msza, a wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej, podczas której ma miejsce adoracja krzyża. Kapłan w tym dniu ubrany jest w szaty mszalne czerwonego koloru.

Wielki Piątek 2021 - czy jest to dzień wolny od pracy i szkoły oraz kiedy wypada? [DATA]

Wielki Piątek 2021 - SKLEPY: godziny otwarcia sklepów 2.04.2021

Informacje na temat godzin otwarcia sklepów w Wielki Piątek 2021, szczególnie interesują wiele osób. Większość sklepów w tym terminie czynna będą w regularnych godzinach. 

W Wielki Piątek w wielu sklepach Biedronki będzie można zrobić zakupy od 8:00 do 22:00. Część supermarketów czynna będzie nawet do godziny 23:00. Z kolei sklepy sieci Lidl otwarte będą przeważnie do 22:00. Niektóre sklepy sieci Tesco natomiast będą czynne nawet do północy. Godziny otwarcia Żabki to 6:00-23:00.

Przed piątkowymi zakupami warto jednak sprawdzić szczegółowe godziny otwarcia konkretnego obiektu. Nie wszystkie placówki otwierają się i zamykają o jednakowej godzinie.

Msza w Wielki Piątek - czy jest obowiązkowa i ile trwa liturgia? [PRZEBIEG]

RadioZET.pl