Zamknij

Wilczomlecz nadobny to gwiazda - pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
07.08.2019 11:59
Wilczomlecz nadobny to gwiazda - pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Wilczomlecz nadobny to gwiazda - takie pytanie za 500 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie na kanale TVN w środę, 7 sierpnia. Poniżej można znaleźć prawidłową odpowiedź na to, czym jest wilczomlecz nadobny.

Wilczomlecz nadobny to gwiazda - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu, jej szczegółowe wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradził sobie uczestnik teleturnieju, można znaleźć w tym artykule.

Wilczomlecz nadobny to gwiazda - pytanie z "Milionerów"

Odpowiedź na pytanie za 500 zł w "Milionerach", wilczomlecz nadobny to gwiazda, nie była oczywista dla uczestnika teleturnieju. Gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - filmowa

B - polarna

C - betlejemska

D - szeryfa

Uczestnik programu "Milionerzy" nie był pewien, która z odpowiedzi jest poprawna, a jego myśli krążyły wokół dwóch wariantów. W związku z tym gracz zdecydował się na skorzystanie z pierwszego koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 78% osób, opowiedziało się za odpowiedzią C, czyli betlejemska. 12% obstawiało gwiazdę polarną, a po 5% filmową oraz szeryfa. Gracz zdecydował się zawierzyć publiczności. Przyznał także, że on sam rozważał między odpowiedziami B i C.

Milionerzy - wilczomlecz nadobny to gwiazda [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie o wilczomlecza nadobnego, jest odpowiedź C, czyli betlejemska. Gracz wybrał zatem prawidłowy wariant i pozostał w dalszej grze o milion.

Pola Elizejskie to według mitologii greckiej kraina - pytanie za 10 000 zł [MILIONERZY]

Wilczomlecz nadobny, inaczej gwiazda betlejemska, to gatunek krzewu z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi z Meksyku i Gwatemali. Odkryty w latach 20. XIX wieku i przewieziony do Stanów Zjednoczonych, stał się popularną rośliną ozdobną. Spopularyzowany został w połowie XX wieku, gdy wyhodowano odmiany dobrze znoszące warunki panujące w mieszkaniach strefy umiarkowanej. Jest uprawiany w wielu krajach świata, przy czym w krajach międzyzwrotnikowych jako roślina ogrodowa. Pod względem gospodarczym jest najważniejszą rośliną doniczkową na świecie.

RadioZET.pl/JW