Zamknij

Wilfriedo Leon: kim jest polski siatkarz? Kiedy zagra w reprezentacji? [ŻONA, ZASIĘG, ZAROBKI]

Paweł Żurek
18.07.2019 15:50
Wilfriedo Leon: kim jest polski siatkarz? Kiedy zgra w reprezentacji?  [ŻONA, ZASIĘG, ZAROBKI]
fot. Instagram Wilfriedo Leon/ screen

Wifriedo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, już niebawem zostanie reprezentantem Polski. Sprawdzamy, co wiadomo o przyjmującym włoskiego Sir Safety Perugia: kim jest żona Wilfriedo Leona, od kiedy siatkarz będzie grał w barwach Polski, jaki jest jego zasięg, ile wynoszą jego zarobki?

Wilfriedo Leon, choć jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie, dla wielu polskich kibiców pozostaje niemal anonimowy. I to nawet pomimo tego, że niebawem będzie reprezentował na parkiecie biało – czerwone barwy. Sprawdzamy:

  • Kim jest żona Wilfriedo Leona?
  • Od kiedy Wilfriedo Leon będzie grał w Polsce?
  • Jaki jest zasięg i wzrost Leona?
  • Ile wynoszą jego zarobki?
  • Kiedy Wilfriedo Leon zagra w reprezentacji?

>> Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji Polski – poznaliśmy konkretną datęWielfriedo Leon: Polska

Wilfredo León Venero urodził się 31 lipca 1993 na Kubie. Jest polskim siatkarzem kubańskiego pochodzenia, grającym na pozycji przyjmującego. Leon grał w reprezentacji Kuby w latach 2007–2012, a w 2010 zdobył z tą drużyną wicemistrzostwo świata. Od 2019 Wilfriedo Leon będzie grał w drużynie narodowej Polski.

Do Polski Wilfriedo Leon trafił za sprawą narzeczonej, Małgorzaty Gronkowskiej. Poznał ją przez Internet. Jego późniejsza żona przeprowadzała z nim wywiad. Wilfriedo Leon w Polsce przebywa na karcie stałego pobytu od 2014 roku, jednak do naszego kraju sprowadził się już wcześniej. Wybitny siatkarz ma polskie obywatelstwo.

Wilfiredo Leon po wyjeździe z Kuby do Polski automatycznie stracił prawo do gry w tamtejszej reprezentacji narodowej. Obowiązujące w tym kraju przepisy nie pozwalają bowiem tamtejszym sportowcom występować w ligach innych niż lokalne.

Leon jest nazywany przez ekspertów najlepszym siatkarzem na świecie.

>> Wilfredo Leon powołany do reprezentacji Polski. Wymowne słowa siatkarza [FOTO]

Wilfriedo Leon: żona

Żoną Wilfriedo Leona jest Małgorzata Gronkowska. W czerwcu 2015 r. para pobrała się (mają córkę), a 14 lipca 2015 roku Wilfredo León otrzymał polskie obywatelstwo. Grał wtedy w rosyjskim klubie, ale jak twierdził, chciał grać tylko w reprezentacji Polski i planuje osiedlić się w naszym kraju na stałe.

>> Jasne stanowisko Vitala Heynena w sprawie Leona

Wifriedo Leon: zasięg

Wilfriedo Leon jest przyjmującym. Ma 201 centymetrów wzrostu. Zasięg Wilfriedo Leona w ataku to aż 380 cm, a w bloku – 346 cm

Wilfriedo Leon: zarobki

Wilfriedo Leona uznaje się za najlepszego siatkarza na świecie, więc jak można było się domyśleć, zawodnik jest bardzo dobrze opłacany. Jeszcze w Zenicie Kazań, przyjmujący miał otrzymywać milion euro za sezon gry. O obecnym poziomie zarobków Wilfriedo Leona póki co nic nie wiadomo.

Kiedy Wilfriedo Leon zagra w reprezentacji ?

W reprezentacji Polski Wilfriedo Leon będzie mógł występować dopiero od 24 lipca 2019 roku. Zgodę w tej sprawie musiała wydać Kubańska Federacja Piłki Siatkowej. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) 24 lipca 2017 roku otrzymała zgodę Kubańczyków na zmianę macierzystej federacji siatkarza z kubańskiej na polską. 1 września potwierdzenie tej decyzji dostarczono do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wilfriedo Leon podał już dokładną datę swojego debiutu w Polskiej reprezentacji. Siatkarz zagra w towarzyskich meczach z Holandią 27 i 28 lipca tego roku. Spotkania odbędą się w hali w Opolu. 

>> Wilfredo Leon może grać w reprezenacji Polski. Na debiut jednak poczeka

RadioZET.pl/PZ