Zamknij

Willingen Five: zasady. Kiedy i o której odbywa się konkurs? [DATA, GODZINA, NAGRODY, POGODA]

Redakcja
12.02.2019 15:52
Willingen Five: zasady, nagrody, pogoda, data
fot. PAP/EPA

Willingen Five już w ten weekend. Poprzednią edycję zawodów wygrał Kamil Stoch, więc także i w tym roku spodziewamy się dobrych wyników Polaków w konkursach indywidualnych i "drużynówce". Sprawdzamy jakie są zasady rozgrywania turnieju w Willingen, jaka pogoda czeka skoczków na niemieckim obiekcie, a także kiedy dokładnie zostaną rozegrane zawody w ramach Pucharu Świata.

Willingen Five: kiedy i o której odbędą się zawody? Jakie są zasady turnieju? Jaka będzie pogoda w trakcie Willingen Five? Jakie nagrody są przygotowane dla zwycięzców? Odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy dla wszystkich fanów skoków narciarskich. 

>> Stefan Horngacher - kim jest trener polskich skoczków narciarskich? [WIEK, WZROST, KONTRAKT, ŻONA]
 

Zasady Willingen Five. Willingen Five: co to jest?

Zasady Willingen Five są podobne jak w przypadku innych konkursów Pucharu Świata, z tą różnicą, że do wyników WF wlicza się punkty ze skoków w kwalifikacjach. To oznacza, że łączna liczba punktów w turnieju Willingen Five to suma wyników za skoki w kwalifikacjach w piątek, a także za próby oddane w dwóch konkursach indywidualnych. "Drużynówka", rozgrywana 15 lutego,  nie będzie wliczana do klasyfikacja WF. Turniej Willingen Five odbywa się od 2018 roku. Jego poprzednim zwycięzcą był Kamil Stoch.

>> Dawid Kubacki - kim jest skoczek narciarski? [Dziewczyna, wzrost, wiek]

Willingen Five: kiedy odbędą się zawody? Data, godzina

Zawody Willingen Five rozpoczną się 15 lutego o 14:30. Cały harmonogram zawodów zobaczycie poniżej:

15 lutego

  • 14:30 – seria próbna
  • 15:45 – konkurs drużynowy
  • 18:15 – kwalifikacje do konkursu indywidualnego

16 lutego

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – pierwszy konkurs indywidualny

17 lutego

  • 14:15 – seria próbna
  • 15:15 – drugi konkurs indywidualny

Nagrody za Willingen Five. Jaka będzie pogoda w Willingen?

Za zwycięstwo w Willingen Five otrzymuje się nagrody przyznawane regulaminowo, a także dodatkowe premie pieniężne i nagrody rzeczowe. Zwycięzca Willingen Five otrzymuje poza tym nagrodę w wysokości 25 tys. euro. Według wstępnych prognoz pogody, w trakcie zawodów w Willingen ma być dość ciepło, bo ok. 8 stopni Celsjusza. Synoptycy przewidują, że pod niemiecką skocznią będzie dość pochmurno, a taka pogoda ma utrzymać się aż do końca weekendu. 

RadioZET.pl/PZ