Zamknij

Wirtualne kino - ile kosztuje bilet i gdzie oglądać filmy online? [MOJEeKINO.pl]

Jolanta Waligóra
14.05.2020 09:16
Wirtualne kino - ile kosztuje bilet i gdzie oglądać filmy online? [MOJEeKINO.pl]
fot. PIXABAY

Wirtualne kino zostanie uruchomione jeszcze w drugiej połowie maja 2020 roku. Specjalna platforma MOJEeKINO.pl pozwoli na oglądania filmów z kin studyjnych online, bez wychodzenia z domu. Szczegóły dotyczące tego, ile kosztuje bilet do wirtualnego kina i gdzie oglądać filmy w internecie, można znaleźć poniżej.

Wirtualne kino - MOJEeKINO.pl: ile kosztuje bilet na seans? Gdzie oglądać filmy online? Jak to zrobić? O co chodzi w akcji i na czym dokładnie polega? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o wirtualnym kinie w Polsce.

Wirtualne kino - kiedy MOJEeKINO.pl i gdzie oglądać filmy online?

W czasie kwarantanny kina studyjne i lokalne znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Nie jest to jednak czas na załamywanie się, ale czas na działanie! Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom kin, tworzymy największe na świecie wirtualne kino mające na celu promocję filmu artystycznego - czytamy w opisie wydarzenia w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Wirtualne kino i platforma MOJEeKINO.pl wystartuje jeszcze w drugiej połowie miesiąca, a dokładniej 21 maja 2020 roku. Będzie to czwartek. Filmy z kin studyjnych będzie można oczywiście oglądać na wspomnianej przed chwilą specjalnej platformie MOJEeKINO.pl. W akcji biorą udział m.in. następujące kina studyjne: Bochnia Kino Regis, Gliwice KINO AMOK, Lublin Kino CSK, Opole Kino Meduza, Warszawa Kino Luna, Warszawa Kino Elektronik, Wrocław DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Kraków Studyjne Kino SFINKS czy Łódź Kino Bodo.

W repertuarze MOJEeKINO.pl znajdą się filmy takich dystrybutorów jak: Aurora Films, Mayfly, Against Gravity, Hagi Film, Velvet Spoon, NEXT FILM, Spectator - więcej niż kino, Galapagos. Stowarzyszenie Kin Studyjnych chce się przede wszystkim skupić na filmach niszowych, które rzadziej trafiają na popularne platformy streamingowe. 

Co więcej, repertuar będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o wydarzenia dodatkowe. Oprócz seansów organizatorzy akcji planują także m.in. spotkania z twórcami, atrakcyjne warsztaty czy nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

MOJEeKINO.pl - BILET: ile kosztuje wejściówka na seans? [CENA BILETÓW]

Niestety ceny biletów na wirtualne kino MOJEeKINO.pl nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie będzie to wydatek rzędu kilku lub kilkunastu złotych. Jeśli tylko opublikowane zostaną takie informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

W Polsce powstaje wirtualne kino. Wiemy, kiedy będzie dostępne dla kinomanów

RadioZET.pl/JW