Zamknij

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce - kiedy? Cel i program wizyty

Redakcja
04.07.2017 13:09
Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie
fot. ons.pl

Prezydent Donald Trump w Polsce pojawi się po raz pierwszy. Kiedy dokładnie przyleci do Warszawy i jaki jest cel jego podróży? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat pobytu prezydenta USA w naszym kraju oraz główne punkty wizyty.

Spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą jest jednym z głównych punktów jego wizyty prezydenta USA w Polsce. Oprócz tego amerykański polityk wygłosi przemówienie do Polaków na placu Krasińskich. W czwartek 6 lipca po godzinie 14.00 jego delegacja odleci do Hamburga na szczyt G20. Donald Trump wraz z małżonką spędzą w Warszawie kilkanaście godzin, jednak Warszawiaków czekają utrudnienia w ruchu już od wtorku 04.07.

Trump w Polsce: kiedy przyleci?

Prezydent USA przybędzie do Polski w środę wieczorem. Na warszawskim Okęciu wyląduje około godziny 22.00. Wszyscy, którzy obawiają się utrudnień na lotnisku lub opóźnień w lotach nie muszą się obawiać. Jak poinformował rzecznik portu, wszystkie loty przebiegać będą według ustalonego rozkładu - także w czasie odlotu Donalda Trumpa.

Jaki jest cel wizyty Donalda Trumpa?

Polityk przybędzie do Polski z związku zaplanowanym w stolicy szczytem Trójmorza, który odbywać się będzie w Zamku Królewskim. Najpierw w czwartek 6 lipca około godziny 9.00 Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą, a później odbędzie się spotkanie delegacji z liderami 12 państw biorących udział w szczycie.

Następnym punktem wizyty prezydenta USA w Polsce będzie przemówienie na Placu Krasińskich, planowane ok. godziny 13.00. Bramki przez które będzie można wejść na plac zostaną otwarte o godz. 10:00, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12:00. Na pl. Krasińskich będą prowadziły trzy wejścia: od ul. Miodowej między ul. Schillera i ul. Kapucyńską; od pl. Krasińskich na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Bonifraterskiej; od ul. Długiej obok ul. Barokowej.

Donald Trump w Warszawie - utrudnienia w ruchu

Wizyta prezydenta USA spowoduje duże problemy w komunikacji miejskiej w Warszawie. Mieszkańcy stolicy muszą spodziewać się wyłączonych z ruchu ulic, zakazów zatrzymywania się oraz zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Więcej informacji o utrudnieniach komunikacyjnych w Warszawie 4-6 lipca można znaleźć w artykule poniżej.

Zobacz także

RadioZET.pl/KP