Zamknij

Włosi idą w ślady Francji. W tej szkole obowiązuje ZAKAZ korzystania z telefonów komórkowych!

Redakcja
17.09.2018 12:54
Włosi idą w ślady Francji. W tej szkole obowiązuje ZAKAZ korzystania z telefonów komórkowych!
fot. Max Pixel

Włoska szkoła jako pierwsza w kraju wprowadziła zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Aby był skuteczny, uruchomili system blokady ich funkcjonowania. 

Włoska szkoła blokuje uczniom smartfony

Francja już zdecydowała - całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych, tabletów i innych sprzętów elektronicznych na terenach szkół obowiązuje w tym kraju już od 1 września 2018 roku. Teraz kolejne państwa mogą pójść w ich ślady. Podobny zakaz wprowadziła właśnie pierwsza szkoła we Włoszech. Dyrekcja liceum im. św. Benedykta w Piacenzy zamierza konsekwentnie egzekwować nowe zasady - jeszcze przed rozpoczęciem zajęć uczniowie są zmuszeni oddać swoje smartfony do depozytu, gdzie umieszcza się je w specjalnych futerałach, blokujących ich działanie. 

WARTO WIEDZIEĆ:

Zakaz korzystania z telefonów komórkowych w szkołach

Zakaz ma pomóc uczniom skupić się na nauce. Zdaniem nauczycieli i pedagogów choć smartfony bywają przydatnymi narzędziami, to jednak korzystanie z nich w szkole nie tylko rozprasza uczniów, ale utrudnia im również społeczną adaptację. W związku z tym z telefonów nie można korzystać nie tylko podczas lekcji, ale także w trakcie przerw. Rodzice zostali poinformowani o zakazie w specjalnym komunikacie, który nie spotkał się z silnym sprzeciwem. Telefony są zwracane nastolatkom natychmiast po zakończeniu zajęć szkolnych.

RadioZET.pl/AG

PRZECZYTAJ TEŻ: