Zamknij

Wniosek 500 plus 2017 - do kiedy należy złożyć? [TERMIN]

Redakcja
20.09.2017 12:40
Wniosek 500 plus 2017 - gdzie i do kiedy złożyć? [TERMINY]
fot. pixabay.com

Wniosek o 500+ należy złożyć ponownie w tym roku, żeby przedłużyć otrzymywanie świadczenia na dziecko. Jakie są terminy i gdzie składać dokumenty o 500+? Podajemy najważniejsze informacje.

Termin składania wniosków 500 plus 2017 zbliża się i dobrze jest przygotować się już teraz, żeby nie stresować się, czy na pewno zdążymy złożyć dokumenty. Jakie są terminy i gdzie składać wnioski o 500 plus? Podajemy wszystkie najważniejsze informacje.

Zobacz także

Program 500 plus - gdzie składać wniosek?

Tak zwany "wniosek o 500+" można złożyć w gminie, w której mieszkamy, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet. Jak złożyć wniosek o 500 plus przez internet? E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, Profilu Zaufanego, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank BPH SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, Plus Bank SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank BPS S.A., SGB-Bank SA, Bank Zachodni WBK SA.

Zobacz także

Wniosek 500 plus - do kiedy składać? Termin składania wniosków 500+ 2017

Wnioski 500 plus na kolejny okres, który rozpocznie się 1 października 2017 roku, będzie można składać bezpłatnie od 1 sierpnia 2017 roku. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres zasiłkowy w kolejnych miesiącach, świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym rodzic złoży wniosek, a wypłaty przyznanego świadczenia realizowane będą co miesiąc na bieżąco.

Zobacz także

Zasady programu 500 plus pozostają bez zmian. Nadal będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł wypłacane do 18. roku życia dziecka. Prawo do świadczenia mają tylko rodziny mieszkające w Polsce.

RadioZET.pl/mpips.gov.pl/KP