Zamknij

Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
06.08.2019 10:31
Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - takie pytanie za 20 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć we wtorek, 6 sierpnia. Sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, w jakim procesie utwardzania wykorzystuje się wodór.

Na skalę przemysłową wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie za 20 000 zł, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak poradził sobie uczestnik programu.

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej.. [MILIONERZY]

Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - MILIONERZY

Pytanie za 20 000 zł, wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania, przysporzyło graczowi programu "Milionerzy" niemałych trudności. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - dróg

B - tłuszczów roślinnych

C - lakieru hybrydowego

D - wody

Pierwszym skojarzeniem gracza była odpowiedź C, czyli lakieru hybrydowego. Później jednak stwierdził, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest D, czyli wody. Gracz jednak nie był pewien tego typu, dlatego zdecydował się na skorzystanie z ostatniego już koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwonił do swojego starszego brata, Krzysztofa. Brat powiedział, że wydaje mu się, że prawidłową odpowiedzią jest lakier hybrydowy, jednak nie jest pewien. Uczestnik programu finalnie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D, czyli wody.

W jakim procesie utwardzania wykorzystuje się wodór? [ODPOWIEDŹ, MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, w jakim procesie utwardzania wykorzystuje się wodór, jest odpowiedź B, czyli tłuszczów roślinnych. Uczestnik programu "Milionerzy" zaznaczył zatem błędny wariant i odpadł z dalszej gry o milion.

Uwodornienie wykorzystuje się na masową skalę do produkcji margaryny, gdzie nienasycone tłuszcze roślinne będące cieczami w temperaturze pokojowej przeprowadza się w tłuszcze nasycone nie posiadające podwójnych wiązań C-C w swoich łańcuchach węglowodorowych; powstają przy tym znacznie większe (powyżej 5%), niż w tłuszczach zwierzęcych, m.in. w maśle, (w których stanowią 3-5%) ilości tłuszczów trans.

RadioZET.pl/JW