Zamknij

Wolne miejsca w liceach Warszawa 2019: gdzie są? Jak złożyć dokumenty?

Paweł Żurek
25.07.2019 15:50
Wolne miejsca w liceach w Warszawie 2019: gdzie są? Jak złożyć dokumenty?
fot. Piotr Molecki/East News

Wolnych miejsc w liceach Warszawie szuka jeszcze wielu uczniów, którzy nie dostali się do wybranej szkoły w trakcie rekrutacji. Jednak jeszcze nic straconego - wciąż można dostać się do wielu liceów w Warszawie. Podpowiadamy, jak wziąć udział w rekrutacji, jak złożyć dokumenty i dostać się do szkoły. 

Uczniowie, którym podczas rekrutacji do liceów w Warszawie podwinęła się noga wciąż mogą dostać się do szkoły. Po pierwszej rekrutacji, przyszła pora na drugą, która rozpoczyna się 25 lipca. Sprawdzamy, gdzie są jeszcze wolne miejsca w liceach w Warszawie. 

>> Zerowy PIT: od kiedy będzie obowiązywał i dla kogo jest?

Wolne miejsca w liceach: Warszawa 2019

Wolnych miejsc w liceach Warszawie szuka kilkuset uczniów, którzy nie dostali się do wybranej szkoły. Do liceów w tym roku w Warszawie poszedł pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni rocznik gimnazjalistów, przez co uczniów było więcej.

Rekrutacja do szkół średnich, w tym liceów, trwa też w innych miejscach w kraju. Harmonogram rekrutacji jest inny w różnych województwach, bo ustalali go indywidualnie kuratorzy oświaty.

>> Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

Wolne miejsca w liceach w Warszawie. Gdzie są wolne miejsca w liceach?

W jakich liceach w Warszawie są wolne miejsca? Podpowiadamy jak to sprawdzić.

W szkołach, w których po ogłoszeniu list kandydatów przyjętych nadal będą wolne miejsca, zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca. Informacja o wolnych miejscach w warszawskich liceach i innych szkołach będzie dostępna w elektronicznym systemie rekrutacyjnym od 

25 lipca od godz. 15.00.

Rekrutacja uzupełniająca odbywa się bez użycia elektronicznego systemu rekrutacji.

Wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Co trzeba złożyć, by dostać się na wolne miejsca w liceach i szkołach ponadgimnazjalnych w Warszawie? oto instrukcja: 

Podania o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej do szkoły składa się w formie papierowej do każdej wybranej szkoły w terminie od 26 lipca od godz. 8.00 do 30 lipca do godz. 12.00 (na drukach szkolnych).
Do podania należy dołączyć:

  • kopie świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej
  • zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty
  • (opcjonalne) dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów dodatkowych

Szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia 19 sierpnia o godz. 12.00.

W terminie od 19 sierpnia od godz. 12.00 do 27 sierpnia do godz. 16.00 kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego.

Szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół w postępowaniu uzupełniającym 28 sierpnia o godz. 10.00.

RadioZET.pl/warszawa-posp.edu.pl/PZ