Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

World Wide Web w Google Doodle: co to jest? 12.03

12.03.2019 11:07

Google Doodle przypomniało dziś o 30. rocznicy powstania World Wide Web, czyli popularnej sieci komputerowej. WWW - jak w skrócie jest ona nazywana - pojawiło się dziś w miejscu ikony Google na głównej stronie tej wyszukiwarki. Sprawdzamy kiedy powstała World Wide Web, jaka była jej historia, a także czym różni się WWW od internetu. 

World Wide Web w Google Doodle: co to jest? 12.03 fot. screen Google Doodle

World Wide Web - co to jest? Czym jest WWW - ikonka, która pojawiła się w Google Doodle 12.03.2019? World Wide Web - jak powstała? Jaka jest jej historia? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat World Wide Web - sieci, która pojawiła się w Google Doodle.

World Wide Web w Google Doodle 12.03.2019: co to jest?

World Wide Web w Google Doodle pojawił się 12.03.2019. Ikonka, którą można zobaczyć na stronie głównej wyszukiwarki Google, nawiązuje do 30. Rocznicy powstania WWW. Co to jest World Wide Web?

World Wide Web to ogólnoświatowa sieć komputerowa, w skrócie nazywana WWW lub Web. World Wide Web jest systemem informacyjnym opartym na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. WWW to też sieć, która przez swoją popularność bywa błędnie utożsamiana z całym Internetem. World Wide Web powstała jednak już po pojawieniu się Internetu.

>> Friedlieb Ferdinand Runge - kim był bohater Google Doodle i co wynalazł?

Zagłosuj

Jak często korzystasz z internetu?

World Wide Web w Google Doodle 12.03 – 30 rocznica. 

World Wide Web, sieć upamiętniona przez Google Doodle 12.03, powstała 30 lat temu z inicjatywy brytyjskiego inżyniera sir Tima Bernersa -Lee. W marcu 1989 napisał on projekt oparty na ENQUIRE - aplikacji i bazie danych, którą sam stworzył. Program autorstwa Brytyjczyka stał się zalążkiem obecnej WWW, nad którym później pracował wspólnie z Robertem Cailliau.

W 1990 opublikowali oni projekt World Wide Web, który działał przy użyciu wyszukiwarek internetowych. World Wide Web umożliwiał umożliwiło dostęp do różnego rodzaju informacji poprzez sieć odnośników, tzw. hiperłączy. Dzięki nim, gdy oglądamy stronę internetową, możemy podążać za linkami, które przenoszą nas do innych, udostępnionych w sieci dokumentów, lub innych stron internetowych.

>> Ebenezer Cobb Morley - kim jest bohater Google Doodle 16.08.? [PIŁKA NOŻNA]

Google Doodle - co to jest? 

Google Doodle to nazwa zmiany loga Google, które pojawia się w momencie wejścia w wyszukiwarkę. Najczęściej, nowa grafika w miejsce Google jest wyświetlana z okazji ważnych uroczystości, daty urodzin sławnych lub wybitnych osobowości. Google Doodle można obserwować także podczas tzw. świąt świeckich. W przypadku świąt kościelnych w Google Doodle najczęściej pokazywane są symbole z nimi związane. 

RadioZET.pl/PZ

Oceń