Zamknij

Wrześniowa rekrutacja na studia 2018 - jak wygląda i na czym polega?

Redakcja
06.09.2018 15:49
Wrześniowa rekrutacja na studia 2018 - jak wygląda i na czym polega?
fot. pixabay.com

Jak wygląda dodatkowa rekrutacja na studia 2018 we wrześniu i na czym polega dodatkowy nabór na studia? Przygotowaliśmy krótki poradnik dla kandydatów na uczelnie wyższe, którzy chcieliby podjąć naukę w roku akademickim 2018/2019 i będą brali udział w wrześniowej rekrutacji na studia.

Rekrutacja na studia 2018 we wrześniu - dodatkowy nabór na rok akademicki 2018/2019: na czym polega, jak wygląda i do kiedy trwa? Sprawdzamy najważniejsze informacje dla kandydatów na studia, którzy chcieliby jeszcze w tym roku podjąć naukę na uczelniach wyższych.

Wrześniowa rekrutacja na studia 2018 - na czym polega?

Dodatkowa rekrutacja na studia 2018/2019 to często ostatnia szansa dla tych maturzystów, którym nie powiodło się w maju na egzaminie i przystąpią do poprawki w sierpniu. Nabór wrześniowy to także możliwość ponownej rekrutacji na studia dla tych, którym nie udało się dostać w pierwszych turach.

Wrześniowa rekrutacja na studia nie różni się zbyt wiele od naboru w pierwszym terminie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że nie na wszystkich kierunkach są jeszcze wolne miejsca, a na niektórych uczelniach w ogóle nie jest organizowany dodatkowy nabór z powodu przyjęcia maksymalnej liczby kandydatów. Informacji o wolnych miejscach na studia 2018 najlepiej szukać na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni. Tam można znaleźć najwięcej szczegółów dotyczących dodatkowej wrześniowej rekrutacji na studia, a także o opłatach z tym związanych.

» Gdzie są wolne miejsca na studia 2018/2019? [DODATKOWA REKRUTACJA]

Dodatkowa rekrutacja na studia 2018/2019 - jak wygląda?

Jeśli na wybranej przez nas uczelni jest organizowana wrześniowa rekrutacja na studia, najczęściej wystarczy zarejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, a następnie wybrać interesujący nas kierunek, na którym są jeszcze wolne miejsca i dokonać opłaty rekrutacyjnej. Jeśli kandydat brał udział w poprzednich turach rekrutacji, należy zalogować się na swoje konto, a następnie wykonać kolejno te same kroki. Później trzeba już tylko czekać na ogłoszenie list i informację w systemie, czy osoba została zakwalifikowana na wybrany kierunek studiów.

» Rekrutacja na studia 2018: terminy rekrutacji na uczelnie wyższe

Terminarz wrześniowej rekrutacji na studia 2018 różni się w zależności od uczelni, a czasem także kierunków. Warto śledzić na bieżąco aktualności na stronach internetowych uczelni, aby nie przegapić najważniejszych terminów w dodatkowym naborze na studia na rok akademicki 2018/2019.

RadioZET.pl/KP