Zamknij

Wszystkich Świętych 2018 - kiedy wypada w Polsce i jak się obchodzi? [DATA]

Redakcja
31.10.2018 14:36
Wszystkich Świętych 2018 - kiedy wypada w Polsce i jak się obchodzi? [DATA]
fot. PIXABAY

Kiedy Wszystkich Świętych 2018? Data święta jest stała i co roku przypada na początek listopada. W tym dniu odwiedzamy cmentarze, ozdabiamy groby naszych bliskich wiązankami i zapalamy znicze. Sprawdzamy, kiedy dokładnie wypada Wszystkich Świętych i jak się je obchodzi.

Wszystkich Świętych 2018 - kiedy wypada? Jaka jest geneza tego święta? Jak się je obchodzi w Polsce? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Dnia Wszystkich Świętych.

» Zaduszki 2018 - kiedy wypada Święto Zmarłych, co to jest i jak się obchodzi? «

Kiedy Wszystkich Świętych 2018? Data

Choć data Wszystkich Świętych jest stała i zawsze przypada na ten sam termin, to co roku pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy Wszystkich Świętych obchodzi się w Polsce. Uroczystość przypada na 1 listopada. Tym razem będzie to czwartek.

» Wszystkich Świętych 2018: utrudnienia, zmiany w komunikacji [WARSZAWA] «

Święto to jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Zamknięte są wszystkie urzędy, szkoły, placówki oświatowe, centra handlowe, punkty usługowe oraz wszystkie inne miejsca zatrudnienia. 

» Wszystkich Świętych a Zaduszki - czym się różnią i kiedy wypadają? «

Wszystkich Świętych 2018 - obchody, zwyczaje w Polsce

Zarówno we Wszystkich Świętych, jak i kolejnego dnia w Dzień Zaduszny, inaczej Święto Zmarłych (2 listopada), odwiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich wiązankami, zapale znicze i modli się za zmarłych. W tym dniu odprawiana jest także uroczysta msza. 

» Długi weekend listopadowy 2018 - kiedy wziąć wolne w pracy? [KALENDARZ] 

Uważa się, że Wszystkich Świętych wywodzi się ze wspominania w jednym, wybranym dniu, wszystkich męczenników chrześcijańskich. Takie obchody wprowadzono w IV wieku w różnych Kościołach wschodnich prowincji Cesarstwa Rzymskiego. Ich daty były zróżnicowane lokalnie. Świętowanie 1 listopada w Rzymie rozpoczęto najprawdopodobniej w 741 roku.

» 1 listopada: pogoda na Wszystkich Świętych 2018 - prognoza pogody «

» Wszystkich Świętych: Warszawa - cmentarze [ADRESY, MAPA] «

RadioZET.pl/JW