Zamknij

Wybory 2019. Krystyna Pawłowicz - czy dostała się do Sejmu? Czy startowała?

Karolina Piotrowska
14.10.2019 18:37
Wybory 2019. Krystyna Pawłowicz - czy dostała się do Sejmu? Czy startowała?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / East News

Czy Krystyna Pawłowicz startowała w wyborach 2019 i czy dostała się do Sejmu? Niektórzy zastanawiają się, czy posłanka ponownie zasiądzie w izbie parlamentu i czy w ogóle można było na nią głosować podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Wybory 2019. Krystyna Pawłowicz - czy dostała się do Sejmu? Czy startowała? Sprawdzamy, czy posłanka zasiądzie ponownie w izbie parlamentu i informacje na jej temat.

Krystyna Pawłowicz - WYBORY 2019: czy startowała i w którym okręgu?

Niektórzy zastanawiają się, czy Krystyna Pawłowicz dostała się do Sejmu i czy w ogóle startowała w wyborach. Zgodnie z informacjami, które jeszcze na długo przed wyborami pojawiały się w mediach, Krystyna Pawłowicz zapowiedziała, że przechodzi na polityczną emeryturę. Kontrowersyjna polityk PiS nie kandydowała w wyborach parlamentarnych 2019 i nie zobaczymy poseł Krystyny Pawłowicz w IX kadencji Sejmu.

Sejm 2019: kto dostał się do Sejmu i Senatu? [PARTIE, NOWI POSŁOWIE, SENATOROWIE, WYBORY 2019]

Kim jest Krystyna Pawłowicz i czy dostała się do Sejmu 2019?

Krystyna Pawłowicz jest posłanką na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jest prawnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 2007-2011 była sędzią Trybunału Stanu. Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowała w Biurze Prasowym Rządu. Jest członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz Krajowej Rady Sądownictwa

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. W 1979 roku ukończyła aplikację sędziowską. Uzyskała stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 roku zrobiła habilitację. Do 2011 roku była profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładała również w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce.

W 2015 ubiegała się o poselską reelekcję i dostała 18 070 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiadała w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

RadioZET.pl/KP