Zamknij

Wybory samorządowe 2018: GODZINY otwarcia lokali wyborczych. Od której, do której?

Redakcja
18.10.2018 15:26
Wybory samorządowe 2018: GODZINY otwarcia lokali wyborczych. Od której, do której?
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EASTNEWS

Z godzinami otwarcia lokali wyborczych, z uwagi na zbliżający się termin wyborów samorządowych 2018 warto, żeby zaznajomił się każdy, kto już 21 października podejdzie do urny. Od której i do której będzie można zagłosować? Sprawdzamy szczegółowe informacje o godzinach.

Wybory samorządowe 2018: godziny otwarcia lokali wyborczych. Od której się otwierają? Do której będzie można oddać głos? Odpowiadamy na często pojawiające się pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje.

» Wybory samorządowe 2018: WYNIKI. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki wyborów? «

Wybory samorządowe 2018: GODZINY otwarcia lokali wyborczych. Od której?

O której godzinie otwarcie lokali wyborczych? Informacji na ten temat, z uwagi na zbliżający się termin wyborów samorządowych 2018, szuka wiele osób, które już w niedzielę podejdą do urny. Wszystkie lokale wyborcze czynne będą 21 października od 7:00. To właśnie od tej godziny będzie można oddać swój głos. 

Uprawnionym do głosowania jest każdy obywatel Polski, a także Unii Europejskiej (nawet jeśli nie przyznano mu polskiego obywatelstwa, ale zamieszkuje na obszarze, wobec którego odbywają się wybory). Wyborca musi mieć stałe miejsce zamieszkania i musi być osobą pełnoletnią.

» Cisza wyborcza 2018 - co to jest, ile trwa i kiedy się zaczyna w Polsce?

» Cisza wyborcza - co jest zabronione i jakie są kary za złamanie ciszy wyborczej?

Wybory samorządowe 2018 - do której godziny otwarte lokale wyborcze?

Wiele osób zastanawia się także, do której godziny otwarte będą lokale wyborcze. Czynne one będą do 21:00. Gdy wskazówki zegara wybiją dziewiątą wieczorem, urny zostaną zapieczętowane, a następnie rozpocznie się przeliczanie głosów. 

» Wybory samorządowe 2018: druga tura - kiedy się odbędzie? [DATA] «

Przypominamy, że wyborca, aby oddać ważny głos, stawia na specjalnej karcie do głosowania znak "X" przy nazwisku wybranego kandydata. Obecnie "X" oznacza co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki. Więcej informacji na temat zasad głosowania w wyborach samorządowych można znaleźć w poniższym linku.

» Wybory samorządowe 2018: zasady głosowania. Jak głosować, jakie zmiany? «

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW