Zamknij

Wybory samorządowe 2018: WYNIKI. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki wyborów?

Redakcja
22.10.2018 09:33
Wybory samorządowe 2018: WYNIKI. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki wyborów?
fot. Lukasz Szelemej/EASTNEWS

Kiedy wyniki wyborów samorządowych 2018? Głosowanie zakończy się 21 października o godzinie 21:00, a następnie rozpocznie się liczenie głosów. Nie oznacza to jednak, że w niedzielę dowiemy się, kto wygrał. Przedstawiamy termin ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów samorządowych i sprawdzamy, gdzie zostaną opublikowane.

Wybory samorządowe 2018: wyniki. Kiedy zostaną podane oficjalne wyniki wyborów? Gdzie będzie można je sprawdzić? Odpowiadamy na jedne z często pojawiających się pytań i przedstawiamy najważniejsze informacje.

» Wybory samorządowe 2018: druga tura - kiedy się odbędzie? [DATA] «

Wybory samorządowe 2018: wyniki - kiedy zostaną ogłoszone?

Kiedy wyniki wyborów samorządowych 2018? Informacji na ten temat, z uwagi na zbliżający się termin wyborów, szuka coraz więcej osób. Głosowanie zakończy się 21 października o 21:00. Gdy wskazówki zegara wybiją dziewiątą wieczorem, urny zostaną zapieczętowane, a następnie rozpocznie się przeliczanie głosów. Nie oznacza to jednak, że wyniki wyborów samorządowych 2018 poznamy jeszcze w niedzielę.

» Wybory samorządowe 2018 - wyniki. Kto wygrał w Warszawie i nie tylko? [INFORMACJE] «

Pierwsze wyniki do Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) zaczną spływać w poniedziałek, 22 października, czyli dzień po wyborach. Liczenie wszystkich głosów może potrwać nawet do dwóch dni. Nie jest znany dokładny termin ogłoszenia wyników. Trzeba będzie zatem uzbroić się w cierpliwość.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 - gdzie sprawdzić?

Wyniki wyborów samorządowych 2018 będzie można sprawdzić na stronie Państwowej Komisji Wyborczej - pkw.gov.pl. 

Przypominamy, że wybory samorządowe 2018 odbywają się w niedzielę, 21 października. Uprawnionym do głosowania jest każdy obywatel Polski, a także Unii Europejskiej (nawet jeśli nie przyznano mu polskiego obywatelstwa, ale zamieszkuje na obszarze, wobec którego odbywają się wybory). Wyborca musi mieć stałe miejsce zamieszkania i musi być osobą pełnoletnią.

To również może cię zainteresować:

RadioZET.pl/JW