Zamknij

Wyjście z grupy MŚ 2018 - zasady. Od ilu punktów i co to oznacza?

Redakcja
11.07.2018 11:30
Wyjście z grupy MŚ 2018 - zasady. Od ilu punktów i co to oznacza?
fot. PIXABAY

Co oznacza wyjście z grupy MŚ 2018 i jakie są zasady? Na takie pytania, z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, poszukuje odpowiedzi coraz więcej osób. Sprawdzamy, na czym polega wyjście z grupy i ile punktów musi zdobyć drużyna.

Wyjście z grupy MŚ 2018 - zasady. Od ilu punktów i co to oznacza? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i przedstawiamy najważniejsze informacje.

» Mundial 2018 - kto wyszedł z grupy i zagra w 1/8 finału? [MECZE] «

Co oznacza wyjście z grupy MŚ 2018?

Wyjście z grupy MŚ 2018 to temat, który z uwagi na nadchodzący mundial, jest coraz częściej poruszany. Odpowiedzi dotyczące tego, co oznacza wyjście z grupy MŚ 2018, poszukują przede wszystkim osoby, które na co dzień nie interesują się tym sportem, ale chcą oglądać pojedynek Polaków podczas mundialu, a odpowiednio wcześniej zaznajomić się ze wszystkimi obowiązującymi zasadami.

Na początku przypomnijmy, że jest osiem grup mistrzostw świata 2018, po cztery drużyny w każdej (łącznie 32 zespoły). Polska, razem z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią, znajduje się w grupie H. Po rozegranych pojedynkach, dwie drużyny z każdej grupy, wyjdą ze swoich grup i znajdą się w 1/8 finału. Następnie zwycięskie drużyny przejdą do ćwierćfinałów, potem półfinałów, aż w końcu najlepsze drużyny znajdą się w finale.

» Co oznacza żółta i czerwona kartka w piłce nożnej? [KONSEKWENCJE] «

» Co to jest spalony w piłce nożnej? Proste wytłumaczenie «

Wyjście z grupy MŚ 2018 - zasady. Od ilu punktów i z kim mogą grać Polacy?

Wiele osób przed mundialem zastanawia się także, jakie są zasady wyjścia z grupy MŚ 2018. O wyjściu z grupy MŚ 2018 decydować będzie liczba punktów uzyskana przez poszczególne drużyny. Jeśli Polska zdobędzie ich najwięcej i tym samym zwycięży w grupie, znajdzie się w dolnej części drabinki. W takim wypadku reprezentacja naszego kraju rywalizować będzie z drugą drużyną grupy G (grają w niej: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia). Następnie, w przypadku wygranej, zagramy ze zwycięzcą meczu 1F - 2E. Kolejny awans Polski oznaczać już będzie półfinał.

Inaczej sytuacja przedstawiać się będzie, gdy Polska reprezentacja wyjdzie z grupy MŚ 2018 jako druga. W tym wypadku pojawi się w górnej części drabinki. Polacy zagrają wówczas ze zwycięzcą grupy G. 

Przypominamy, że XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w 2018 roku w Rosji. To pierwszy tego typu turniej, który odbędzie się w Europie Wschodniej i pierwszy, którego państwo-gospodarz leży na dwóch kontynentach, zarówno w Europie, jak i w Azji. W mundialu 2018 wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach i w 11 miastach. Co ciekawe, na turnieju zadebiutują reprezentacje Panamy oraz Islandii. Pierwszy mecz reprezentacji Polski odbędzie się 19 czerwca. W tym dniu zmierzymy się z Senegalem.

» VAR w piłce nożnej - na czym polega system i jak działa? «

RadioZET.pl/JW