Zamknij

Wyniki matur 2018 CKE: kiedy i jak je sprawdzić?

Redakcja
27.06.2018 09:21
Matura 2018 wyniki CKE
fot. Kosycarz Foto Press / KFP/REPORTER

Wyniki matur 2018 online dostępne będą jeszcze zanim zostaną wywieszone w szkołach. Kiedy CKE je opublikuje? O której godzinie będą dostępne?

Matura 2018: wyniki online i w szkołach

Tradycyjnie, zanim wyniki matur 2018 będą do sprawdzenia w szkołach, uczniowie będą mogli zobaczyć je na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. CKE opublikuje je tuż po północy 3 lipca 2018. Ci, którzy zdecydują się sprawdzić wyniki matur online, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Do egzaminu dojrzałości podchodzą tysiące uczniów, co zwykle powoduje trudności z ładowaniem serwisów OKE, a tym samym utrudnia odczytanie swoich wyników.

Ci uczniowie, którzy wolą udać się do swojej szkoły i sprawdzić wynik matur na szkolnej gablocie, będą musieli poczekać do godziny 9.00.

Jak sprawdzić wyniki matur online? LOGOWANIE

Aby zalogować się w systemie i zobaczyć swoje wyniki, należy wejść na stronę logowania w serwisie odpowiedniej dla szkoły Okręgowej Komisji Edukacyjnej, następnie w panelu logowania wpisać swój PESEL oraz inne wymagane dane, a następnie podać wygenerowane hasło.

Pisemne matury 2018 odbywały się od piątku 4 maja do środy 23 maja.

Przypomnijmy, że niedawno pojawiły się pogłoski o tym, że wyniki matur 2018 maja być opóźnione. Poprosiliśmy  o komentarz CKE, która zdementowała krążące plotki. Wyniki będą zgodnie z harmonogramem.

RadioZET.pl/SA

matura 2018 wyniki; wyniki matur w internecie; matura 2018 wyniki cke