Zamknij

Wyniki matur 2018 przełożone? CKE dementuje pogłoski

Redakcja
25.06.2018 15:23
Matura 2018 wyniki
fot. Archiwum Radia ZET

W sieci wśród tegorocznych maturzystów pojawiły się pogłoski o tym, że publikacja wyników matur 2018 może być opóźniona. Co na to CKE? Mamy komentarz.

Zbliża się termin publikacji wyników matur 2018. Do 3 lipca pozostało jeszcze kilka dni, ale niektórzy zdający zastanawiają się, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na jednej z facebookowych grup, skupiającej ponad 40 tysięcy maturzystów, pojawiły się niedawno pogłoski o możliwym przesunięciu ogłoszenia wyników matur. Jeden z komentujących, powołując się na nieznane źródło, zdradza "przecieki" na temat niskiej zdawalności egzaminu z języka polskiego, a także sugeruje, że wyniki egzaminów zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Choć komentujący widzą w tym zwykłą prowokację lub żart, to jednak w wielotysięcznej grupie maturzystów, do których dotarły te informacje, są z pewnością tacy, którzy zastanawiają się czy wyniki matur mogą zostać opublikowane z opóźnieniem. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i uspokoić zdających zwróciliśmy się po krótki komentarz do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wyniki matur 2018 przełożone? CKE dementuje pogłoski

Rokrocznie CKE publikuje wyniki matur w Internecie, a także dostarcza je do szkół w terminie, który został wcześniej ustalony i zaprezentowany w harmonogramie. Krótki komentarz, który uzyskaliśmy z CKE potwierdza, że w 2018 roku nie będzie żadnych opóźnień, a wyniki matur 2018 opublikowane zostaną zgodnie z terminem.

- Ogłoszenie wyników matur 2018 odbędzie się zgodnie z harmonogramem – 3 lipca br. Informacja o wynikach ogólnopolskich zostanie zamieszczona na naszej stronie ok. 10:00. - informuje CKE.

Wyniki matur 2018 online - jak sprawdzić w Internecie?

Wszystkim oczekującym na wyniki matur życzymy cierpliwości w tych ostatnich dniach, najlepszych wyników i dostania się na wymarzone studia!

RadioZET.pl/SA