Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wyniki matur 2018 przełożone? CKE dementuje pogłoski

25.06.2018 15:23
xxx zet

W sieci wśród tegorocznych maturzystów pojawiły się pogłoski o tym, że publikacja wyników matur 2018 może być opóźniona. Co na to CKE? Mamy komentarz.

Matura 2018 wyniki fot. Archiwum Radia ZET

Zbliża się termin publikacji wyników matur 2018. Do 3 lipca pozostało jeszcze kilka dni, ale niektórzy zdający zastanawiają się, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na jednej z facebookowych grup, skupiającej ponad 40 tysięcy maturzystów, pojawiły się niedawno pogłoski o możliwym przesunięciu ogłoszenia wyników matur. Jeden z komentujących, powołując się na nieznane źródło, zdradza "przecieki" na temat niskiej zdawalności egzaminu z języka polskiego, a także sugeruje, że wyniki egzaminów zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Choć komentujący widzą w tym zwykłą prowokację lub żart, to jednak w wielotysięcznej grupie maturzystów, do których dotarły te informacje, są z pewnością tacy, którzy zastanawiają się czy wyniki matur mogą zostać opublikowane z opóźnieniem. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i uspokoić zdających zwróciliśmy się po krótki komentarz do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wyniki matur 2018 przełożone? CKE dementuje pogłoski

Rokrocznie CKE publikuje wyniki matur w Internecie, a także dostarcza je do szkół w terminie, który został wcześniej ustalony i zaprezentowany w harmonogramie. Krótki komentarz, który uzyskaliśmy z CKE potwierdza, że w 2018 roku nie będzie żadnych opóźnień, a wyniki matur 2018 opublikowane zostaną zgodnie z terminem.

- Ogłoszenie wyników matur 2018 odbędzie się zgodnie z harmonogramem – 3 lipca br. Informacja o wynikach ogólnopolskich zostanie zamieszczona na naszej stronie ok. 10:00. - informuje CKE.

Wyniki matur 2018 online - jak sprawdzić w Internecie?

Wszystkim oczekującym na wyniki matur życzymy cierpliwości w tych ostatnich dniach, najlepszych wyników i dostania się na wymarzone studia!

RadioZET.pl/SA

Oceń