Zamknij

Wyniki matur 2020 - o której godzinie będzie można je sprawdzić? [GODZINA, LOGOWANIE]

11.08.2020 08:09
Wyniki matur 2020 - o której godzinie będzie można je sprawdzić? [GODZINA, LOGOWANIE]
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

O której godzinie wyniki matur 2020? Informacji na ten temat poszukuje wiele osób, a przede wszystkim tegoroczni maturzyści, którzy z niecierpliwością oczekują na swoje wyniki z poszczególnych egzaminów maturalnych. Szczegóły dotyczące godziny pojawienia się wyników z matur 2020 i daty ich opublikowania, można znaleźć poniżej.

Wyniki matur 2020 - GODZINA: o której zostaną udostępnione dla uczniów? Kiedy i jak będzie można je sprawdzić? Gdzie będą opublikowane? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, o której godzinie wyniki matur 2020.

Matura 2020 - WYNIKI: o której godzinie zostaną opublikowane?

Informacje na temat tego, o której godzinie wyniki matur 2020, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez tegorocznych maturzystów, którzy od dawna oczekują na swoje wyniki z poszczególnych egzaminów. Mamy dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. 

Wyniki matur 2020: kiedy będą, gdzie sprawdzić i jak się zalogować? [ONLINE]

Wyniki matur 2020 opublikowane zostaną dokładnie we wtorek, 11 sierpnia. Wyniki z egzaminów będzie można sprawdzić pomiędzy godziną 8:00 a 11:00 rano. Warto także w tym miejscu zaznaczyć, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas odświeżać stronę. 

Wyniki matur 2020 - jak sprawdzić online? [LOGOWANIE]

Wyniki matur 2020 będzie można sprawdzić na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Będą tam uruchomione portale na których, po zalogowaniu się, będzie można sprawdzić wyniki swojej matury. Do tego są wymagane dane - login i hasło, które każdy uczeń otrzymał w szkole. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak sprawdzić wyniki matur 2020, krok po kroku:

  • po wejściu do systemu należy wybrać zakładkę "Uczeń",
  • zalogować się wpisując numer PESEL jako login oraz hasło otrzymane w szkole.

W przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły o nowe hasło.

Rekrutacja na studia 2020 - TERMINY. Od kiedy, do kiedy trwa i jakie dokumenty złożyć?

Przypomnijmy, że próg zdawalności matury 2020 przedstawia się tak samo, jak to było w ubiegłych latach. Aby zdać maturę podstawową 2020, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. 

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Z kolei, aby zdać maturę rozszerzoną 2020, wystarczy jedynie podejść do testu. Oznacza to, że nawet jeśli nie otrzymamy 30% z matury na poziomie rozszerzonym, to i tak zdamy egzamin dojrzałości.

RadioZET.pl