Zamknij

Wyniki matur 2021 - kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matury online? [CKE, LOGOWANIE]

06.05.2021 08:24
Wyniki matur 2021 - kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matury online? [CKE, LOGOWANIE]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy wyniki matur 2021 online, gdzie będzie można je sprawdzić i w jaki sposób to informacje, które szczególnie interesują wszystkich tegorocznych maturzystów. W końcu oczekiwanie na wyniki dla wielu jest nawet bardziej stresujące niż sam egzamin. Szczegółowe informacje o wynikach matur 2021 i logowaniu do systemu, można znaleźć poniżej.

Matura 2021 - WYNIKI: kiedy zostaną opublikowane w internecie? Gdzie będzie można je sprawdzić? Jak to zrobić? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na nurtujące was pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko, co ważne o wynikach matur w 2021 roku.

Matura 2021 - PRZECIEKI z matematyki, arkusze CKE, odpowiedzi i pytania. Co będzie?

Matura 2021 - WYNIKI: kiedy zostaną opublikowane online? [CKE, DATA]

Informacje na temat tego, kiedy wyniki matur 2021, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez uczniów, którzy w tym roku w maju podejdą do długo wyczekiwanego egzaminu dojrzałości. Nic dziwnego, w końcu oczekiwanie na wyniki matur dla wielu uczniów jest nawet bardziej stresujące niż sam test.

Wyniki matur 2021 w internecie będzie można sprawdzić w poniedziałek, 5 lipca. Przypomnijmy, że aby zdać maturę, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej.

Warunek ten dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym, tj. języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka. Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne.

Matura 2021 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Wyniki matur 2021 - gdzie i jak sprawdzić w internecie? [LOGOWANIE]

Wielu uczniów zastanawia się także, gdzie opublikowane zostaną wyniki matur 2021 online. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem portalu uruchomionego przez Okręgową Komisję Edukacyjną. W tym celu trzeba będzie wejść w zakładkę "Uczeń", a następnie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy maturzysta otrzymał wcześniej w swojej szkole.

Matura 2021: kiedy będzie? Data, terminy, harmonogram [EGZAMINY MATURALNE CKE]

RadioZET.pl