Zamknij

Wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” w Koneserze przedłużona. Nowe eksponaty i instalacje

Redakcja
11.05.2021 10:47
Banksy wystawa Warszawa
fot. Jacek Wójcikowski

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” została przedłużona i będzie można ją oglądać w Warszawie aż do 5 września. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele niespodzianek i poszerzyli wystawę o nowe wyjątkowe instalacje, murale i oryginalne eksponaty. Na ekspozycję w Centrum Praskie Koneser zaprasza Radio ZET. 

Po raz pierwszy w historii prace najbardziej tajemniczego artysty street artu zostały zaprezentowane w Polsce w ramach międzynarodowej wystawy „The Art of Banksy. Without Limits”, która w lutym tego roku otworzyła się w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Wystawa biła rekordy popularności, wyprzedając bilety na kolejne dni. W szczycie popularności ekspozycja musiała jednak zostać zamknięta wskutek obostrzeń związanych z panującą pandemią koronawirusa. Obecnie, po ponad miesięcznej przerwie organizatorzy ponownie zapraszają zwiedzających. Z tej okazji przygotowali nowe instalacje, murale, a także nieprezentowane do tej pory w Polsce eksponaty, w tym wiele oryginalnych prac.

Bardzo się cieszymy, że możemy ponowie otworzyć wystawę, umożliwiając zwiedzającym kontakt z tym nietuzinkowym artystą i przybliżyć tak ważne, zwłaszcza obecnie, idee, które głosi. Polacy są bardzo ciekawi Banksy’ego, dlatego, aby umożliwić wszystkim chętnym obejrzenie tych wyjątkowy prac, zdecydowaliśmy o przedłużeniu wystawy w Warszawie do początku września br. Jednocześnie, chcąc wynagrodzić fanom artysty utrudnienia spowodowane czasowym zamknięciem, poszerzyliśmy wystawę o nowe instalacje oraz eksponaty, w tym oryginalne prace artysty. Mamy sporo nowości, na pewno warto odwiedzić naszą wystawę, także po raz kolejny. Serdecznie zapraszamy – mówi Anna Czerniejewska, współpromotor wystawy.

Wśród nowych prac można zobaczyć między innymi instalację Venice in Oil czy video maping na obrazie Devolved Parliament, namalowanym przez Banksy’ego na płótnie w 2009 roku, gdzie w miejsce polityków debatujących w brytyjskiej Izbie Gmin artysta umieścił szympansy.

Banksy
fot. Jacek Wójcikowski

Na wystawie nie zabraknie także aktualnych nawiązań do pandemicznej sytuacji, w której znalazł się ostatnio cały świat, takich jak mural Achoo czy instalacja Rat Bathroom, którą Banksy wykonał we własnym domu w kwietniu 2020 roku, a jej zdjęcia umieścił na Instagramie z humorystycznym podpisem „Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję w domu”.

Banksy 2
fot. Jacek Wójcikowski

Nadal podziwiać można także najpopularniejsze prace artysty, takie jak: Girl with Balloon, Bomb Hugger, Police Kids, Pulp Fiction, Flower Thrower czy oryginalne eksponaty związane z projektem „Dismaland” – ponurym kuzynem Disneylandu, stworzonym przez Banksy’ego przy współpracy z blisko 60 artystami z 17 krajów świata.

Wystawę „The Art of Banksy. Without Limits” oglądać można w warszawskim Centrum Praskim Koneser do 5 września 2021 r. Bilety dostępne są na www.ebilet.pl.

Banksy
fot. Jacek Wójcikowski

RadioZET.pl/mat.prasowe